Статті

А віз Семаніва і нині там…

<P>Ухвала Верховного Суду України від 9 січня, яку до Рівного прислали кілька днів тому, фактично визнала головного лікаря обласної лікарні Мирослава Семаніва законним її керівником, минулорічне звільнення неправомірним, а власника медзакладу (облраду) зобов’язала виплатити лікарю зарплатню за вимушені кількамісячні прогули в сумі понад 10 тисяч гривень і компенсацію за заподіяння моральної шкоди.
<P>Чиновники та депутати рішення ВСУ визнали, гроші заплатять, проте Семаніва у спокої залишати не збираються — на минулій сесії, хоч і з процедурними порушеннями, обласні депутати знову проголосували за звільнення пана Мирослава з посади головного лікаря. При потребі, кажуть, готові зробити це ще раз.
<P>Семанів каже, що звільнити його неможливо — якщо вже Верховний Суд визнав його керівником обллікарні, то вже ніхто не вправі його чіпати, принаймні до закінчення контракту у 2010 році. Нові спроби усунути його з посади — ніщо інше як «політичне переслідування та правове невігластво», і вже незабаром ображений Семанів планує звернутися до міжнародних організацій, щоб захистити свої права. Адже закону не порушує та й у колективі, як він каже, його поважають.
<P>— Стосунки з працівниками прекрасні, — розповідає пан Мирослав. — Вони мене на руках носять, а коли заходжу до лікарні, то хлопають мені. Я ж для них все робив, завжди допомагав у скрутні часи та навіть 13ту зарплату виплачував. Так що мене мій колектив дуже любить.
<P>Тим часом, обласні депутати й надалі наполягатимуть на звільненні Семаніва. Вже через тиждень після прийняття ухвали ВСУ вони знову більшістю голосів проголосували за звільнення свого колеги-депутата. Тоді питання щодо Семаніва постало одразу на сесійному засіданні, без попередніх рішень комісій та перевірок, а ініціювала його Віра Кобилянська у відповідь на закиди пана Мирослава, що, мовляв, в очолюваному нею Будинку дитини працюють її доньки. Проте це не завадило депутатам стати на бік Кобилянської, а голові облради Данильчуку скріпити рішення своїм підписом. Вочевидь, вже цього разу (а можливо, й наступних разів) обласні депутати звільнятимуть Семаніва вже не за порушення законодавства про ліцензування та обіг наркотиків, а за новою підставою-козирем: виявляється, у пана Мирослава немає спеціалізації з управління закладами охорони здоров’я та 10 років стажу керування медзакладами вищої категорії, що є необхідним для посади головного лікаря обласної лікарні, — принаймні так стверджує голова профільної «медичної» комісії Віра Кобилянська.
<P>Час минає, а лікарі вже другий рік не знають, хто ними керує — то Семаніва звільняють, то поновлюють. Крім того, досі не пройдена акредитація обллікарні, а в колективі, як розповідають працівники медзакладу, попри слова головлікаря, все ж є чимало не задоволених його керівництвом.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса