Новини

Антимонопольний зацікавився перевізниками

<P>Одночасне подорожчання проїзду в усіх маршрутках за напрямком Рівне—Квасилів—Здолбунів привернуло увагу відділення Антимонопольного комітету. Таємні перевірки довели змову перевізників. Їх зобов’язали переглянути цінову політику. У комітеті не заперечують, що така ж перевірка можлива і в рівненських маршрутках.
<P>Наприкінці листопада всі перевізники Здолбунівського напрямку одночасно підняли ціну до двох із половиною гривень. По цих напрямках щодня їздить велика кількість людей і логічно, що почалися масові обурення. Дивно було те, що конкуруючі фірми в один і той же день підняли вартість проїзду на однакову суму. Причому кожен перевізник, а їх 18, має різні автобуси, отже затрати вони несуть неоднакові. Саме цей факт привернув увагу відділення Антимонопольного комітету.
<P>Щоб підтвердити змову перевізників та необґрунтоване підняття цін, працівники комітету організували таємну перевірку одного із власників маршруту. Як виявилося об’єктивних причин підняття тарифів немає і це доводиться елементарними розрахунками. Протягом дня сума виручки, яку отримав водій, становила 788 грн, а перевіз він 519 пасажирів. Натомість офіційно власник зазначив 119 грн і всього 84 пасажири. Неважко підрахувати, що за місяць прибуток становить близько 24 тисяч грн. При цьому ми постійно чуємо нарікання перевізників на непосильні витрати й нерентабельність їхнього бізнесу.
<P>— Окрім порушень антимонопольного законодавства, ми довели, що існує вагома різниця між фактичним прибутком і тим, який декларує перевізник, — розповідає голова територіального відділення Антимонопольного комітету України В’ячеслав Біліба. — Практично всі перевізники працюють за системою єдиного податку, за якою власник у рік сплачує 2400 грн, проте з такими прибутками перевізнику потрібно сплачувати 700 тис. грн податку в рік.
<P>Антимонопольний комітет дав рекомендації обласним перевізникам врегулювати вартість проїзду, враховуючи реальні витрати, особливу увагу приділити багатолюдним маршрутам із Рівного в районні центри.
<P>Однак 14 перевізників, які працюють на маршруті “Рівне-Здолбунів”, не погоджуються з висновками Антимонопольного комітету щодо низки порушень при перевезенні пасажирів, заявив В`ячеслав Біліба. За його словами, він зустрічався з власниками маршруток, які опротестували результати перевірки. Чотирнадцять перевізників таки налаштовані знизити вартість проїзду за цим напрямком, яка нині становить 2,50 грн. Однак поки вони не дали остаточну відповідь, коли і наскільки знизять ціни на проїзд з Рівного до Здолбунова.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса