Статті

Апаратуру для голосування міська рада може придбати за небюджетні кошти

<P>Остаточно визначатися із тим, якою електронною системою обладнати сесійну залу Рівнеради, депутати зможуть лише тоді, коли в бюджеті будуть кошти на неї. Про це розповів секретар Рівнеради Юрій ТОРГУН.
<P>
<BR>Дискусії нині точаться довкола джерела фінансування такої покупки. Секретар міської ради вважає, що це мають бути кошти спецфонду:
<P>- У нас є небюджетні надходження, скажімо, від інвесторів, які беруть участь у різноманітних конкурсах. Я переконаний, що обладнання для сесійної зали треба придбати саме за ці гроші. А бюджетні кошти мають працювати на рівнян, на комунальну сферу, на вирішення нагальних проблем.
<P>Ми забагато часу витрачаємо на підрахунок голосів, тому система для голосування потрібна, хоч і в цій сфері є певні питання і з картками, й інші. У Верховній Раді зараз розглядають можливість встановлення обладнання, коли депутатів ідентифікуватимуть не за спецкартками, а за відбитками пальців. Із тим, яке обладнання встановлять у нас, ми визначимося згодом, коли будуть кошти.
<P>Між тим не всі депутати переконані в необхідності «електронних помічників» у сесійній залі.
<P>- Ми, звісно ж, будемо дискутувати на цю тему та прийматимемо колегіальне рішення. Але, на мою особисту думку, нам не потрібна така система, — вважає депутат міської ради, заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК. — Ми гарно працюємо й так. Тим більше, якщо врахувати досвід західних демократій, там немає електронних систем голосування. Люди виходять у праві та ліві двері і це теж є підрахунок голосів. Під час обрання прем`єр-міністра депутати теж голосували руками і називали прізвища. Що ж до витрат на її придбання, то мова йде приблизно про 200 тисяч гривень, хоч може бути й більше. Я вважаю, що це не нагальна потреба. Якби це прискорювало прийняття рішень хоча б на 30 відсотків, я погодився б. Якщо комусь потрібна можливість подивитися поіменне голосування, то ми й так це можемо робити.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса