Коментарі

Без грошей тепла не буде

<P>— З початком 2008 року комунальники зафіксували вкрай низький рівень розрахунків мешканців області за житлово-комунальні послуги.
<P>Станом на 14 січня оплата населення за тепло становить 35,7% від спожитого, за воду — 56%. Одна з причин зниження платіжної активності — обіцянка уряду погасити борги за житлово-комунальні послуги за рахунок знецінених вкладів в установах Ощадбанку колишнього СРСР. Однак поки що не розроблений механізм погашення, на його затвердження піде не менше двох місяців, а тим часом теплопостачальники мають платити за газ кожні 10 днів. «Якщо через поточні борги нам перекриють газовий вентиль, то зупиниться усе наше дороге котельне обладнання разом з новітніми технологіями і тепло подати ми не зможемо, — констатував начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук.
<P>— Навіть після прийняття механізму розрахунків чеками у такий спосіб можуть бути погашені лише борги минулих років, а поточні платежі доведеться сплачувати, як завжди, — зауважила начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ніна Весельська. — Постанова про розрахунки чеками вийшла у липні 2005 року, але передбачала погашення заборгованостей, що виникли на 1 вересня 2004-го. До того ж борги можна було оплатити лише за умови відсутності поточної заборгованості. Тоді також люди раптово перестали платити за послуги, але влітку це не так болісно, як взимку, в опалювальний період, адже тепло — це найдорожча послуга, і її надавачі повинні вчасно розраховуватися за газ.
<P>— Нинішній стан розрахунків за послуги ставить під загрозу отримання газу теплопостачальними підприємства, які неспроможні накопичувати борги і при цьому повністю розраховуватися за газ, — додав заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак. — Лише з початку року борг теплопостачальних підприємств області перед державною компанією «Газ України» становить понад 8 мільйонів гривень.
<P>Водночас Володимир Новак зазначив, що за 2007 рік мешканці області платили за послуги дисципліновано: за світло розрахувалися на 99,4%, за воду — на 99,5%, за газ — на 92,5%, за тепло — на 93,8%. При цьому п. Собчук заявив, що мешканці Рівного тепер мають якісне тепло, і ті часи, коли будинки в мороз стояли по 30-40 годин без опалення, через що йому було соромно дивитися людям у вічі, минули. Про це також свідчить і різке зменшення кількості скарг, і суми перерахунків за холод у квартирах. А що стосується постанови про погашення боргів, то, зі слів п. Собчука, після її прийняття люди приносили у житлово-комунальні підприємства чеки в рахунок погашення боргів, проте сума цих боргів по чеках так і не була погашена.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса