Коментарі

Без паспорта на корову молока не продасте.

<P>Із липня цього року продавати та реалізувати молоко та м’ясо господарі зможуть лише при наявності паспорта для тварини, відповідних бирок та ветеринарної картки згідно з наказом Міністерства аграрної політики України.
<P>У паспорті вказуватиметься дата народження тварини, її походження від батьків, кличка, стать, порода, а далі все, що стосується власника: прізвище, ім’я, по-батькові, його ідентифікаційний номер, адреса, ідентифікаційний номер господарства. Із цього документа також можна дізнатися про попередніх господарів тварини. За ідентифікаційним номером, який призначений тварині, зберігається інформація про неї у державному реєстрі.
<P>Як розповів керівник рівненської філії ДП “Агентства з реєстрації та ідентифікації тварин” Микола Гаврон, реєструвати худобу чи ні, особиста справа кожного господаря. Однак відомо, що туберкульоз передається від тварин до людей. І на Україні нараховується понад 26 тисяч сільськогосподарських тварин, уражених цією хворобою. Тому тільки з допомогою реєстрації всіх без винятку тварин та перебування їх під постійним ветеринарно-санітарним контролем можна попередити розповсюдження захворювань.
<P>За два роки існування рівненської філії ДП “Агентства з реєстрації та ідентифікації тварин” зареєстровано 47642 тварини, власниками яких є юридичні та фізичні особи.
<P>Якщо господар хоче зареєструвати тварину, він повинен звернутися до дільничного ветлікаря, який заповнить реєстраційну картку тварини, перевіривши її на зазначені в картці хвороби. Далі картка з даними тварини і її господаря направляється у Київ, а через два тижні господар отримує паспорт на тварину і ветеринарну картку до нього. У тварини з’являється дві яскравих бирки на вухах з пожиттєвим номером. Усе це коштує 28 гривень 50 коп., але половину суми відшкодовує держава. Тому власник має заплатити 13 грн 50 коп.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса