Коментарі

Безплатні шприци — удар по СНІДу.

<P>Шістнадцять ВІЛ-інфікованих рівнян померло з 1996 року, відколи у Рівному почали реєструватися перші випадки захворювання на СНІД. Станом на травень цього року в області зареєстровано 497 інфікованих, 25 з яких у Рівному.
<P>Зарадити поширенню невиліковної хвороби намагаються не лише медики, а й громадські організації — нещодавно відбулося декілька акцій, присвячених проблемі СНІДу. Минулого тижня в обласному центрі боротьби та профілактики зі СНІДу обговорювався проект «Надання комплексної підтримки споживачам ін’єкційних наркотиків». Він передбачає безплатну роздачу стерильних шприців тим людям, які вживають наркотики. За травень було роздано близько шести тисяч шприців.
<P>Проект розрахований на 350 постійних людей, які щотижня отримують шприци, та 500 осіб, які хоча б один раз зверталися до центру за допомогою. Нині у центрі зареєстровано близько 230 осіб. А тих, хто вже помер від страшної хвороби, нещодавно згадували на театральній площі Рівного, де відбулася акція під назвою «No AIDS» («Ні СНІДу»). Проект приурочений до Міжнародного дня пам’яті людей, що померли від СНІДу, який відзначається 16 травня. Організували акцію обласна молодіжна громадська організація Соціально–психологічна лабораторія «Суспільне народження», управління у справах сім’ї молоді та спорту Рівенського міськвиконкому за фінансової підтримки Програми розвитку ООН.
<P>Як розповів директор «Суспільного народження» Роман Осипчук, метою акції було інформування молоді про ризик передачі ВІЛ/СНІДу та формування безпечної поведінки, впровадження альтернативних методів у поведінці молодих людей. Під час акції волонтери різних організацій поширювали інформаційні матеріали у вигляді книжечок, буклетів та брошур.
<P>Всі бажаючі могли отримати символічні червоні стрічки, а також взяти участь в опитуванні стосовно обізнаності в питаннях ВІЛ/СНІД. Акція проходила не без розваг . Здивував присутніх виступ пластичного балету «Яблуко» з постановкою «I was» («Я був»), присвячений пам’яті відомих людей, що померли від хвороби. Паралельно з цим на площі працювали молоді художники, які створювали тематичні графіті. — Від подібних акцій ми очікуємо, що люди, а головним чином молодь, відповідальніше будуть ставитись до свого життя та здоров’я, — зазначив пан Осипчук. — Адже така акція — це дієвий спосіб привернути увагу молоді та залучити їх до співпраці.
<P><STRONG>Андрій Дмитрук. </STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса