Статті

Біль у м’язах приносить задоволення

<P>Зустрівшись на вулиці з двома майже двометровими хлопцями, відчула себе Дюймовочкою. Помітила, що звертають на нас увагу і люди, які проходять повз. Справді фізично розвиненого юнака набагато частіше бачимо на блакитному телеекрані, а не у транспорті чи на зупинці.
<P>Сергій та Юрій товаришують вже вісім років, познайомилися у тренажерному залі. Тоді вони лише почали займатися бодібілдінгом або, як його ще називають, культуризмом (система фізичних вправ, спрямована на розвиток всієї мускулатури). Зараз юнацьке захоплення для них стало способом життя.
<P>Сергій впродовж десяти років займався плаванням, виступав на всеукраїнських змаганнях, був призером чемпіонату України з плавання:
<P>— Коли навчався у старших класах, хотів бути схожим на голлівудських акторів: Арнольда Шварценеггера, Сільвестра Сталлоне, Ван Дамма, — згадує Сергій Мельник. — Я брав на прокат відеокасети і з задоволенням дивився на фізично розвинених спортсменів. У 16 років вперше пішов у тренажерний зал — хотів бути таким, як вони. Тут познайомився із Юрієм.
<P>У шкільні роки Юрій Матеуш займався східними єдиноборствами:
<P>— Рівне — столиця цього стилю, — каже хлопець. — Паралельно з єдиноборством почав займатися культуризмом. У спортзалі самостійно виконувати усі вправи важко, потрібен партнер для підстраховки. Так ми почали тренуватися у спарингу разом.
<P>Юрій розповів, що, займаючись бодібілдінгом, залікував травми:
<P>— Коли я займався східними єдиноборствами, кілька разів травмував спину. Тепер ці травми мене вже не турбують, бо я зміцнив м’язи скелету.
<P>Зі слів хлопців, щоб досягти бажаних результатів, потрібно докласти чималих зусиль. Професійний спортсмен дотримується режиму та дієти, постійно тренується, у його житті немає місця шкідливим звичкам.
<P>— Коли починали займатися культуризмом, було важкувато, — каже Сергій. — На той час у місті не було тренера, який склав би програму навантажень, допомагав на тренуваннях, стежив за змінами в організмі. Довелося самостійно шукати хоч якусь інформацію та тренуватися, як знали. Ми читали книжки з реабілітації, медицини, фізіології, фармакології, ці знання необхідні, коли займаєшся бодібілдінгом.
<P>— Для мене культуризм став способом життя, — посміхнувшись, зізнався Юрій. — Іноді немає настрою, немає бажання йти на тренування. Але врешті-решт, переборюєш свою лінь, ідеш, тренуєшся, це постійна боротьба із собою. І, як не дивно, такі тренування виходять найкращими. Я люблю тягати залізо. Від тренувань отримую кайф. Без болю у м’язах не можу жити.
<P>У міжсезоння хлопці тренуються три-чотири дні на тиждень:
<P>— Два-три дні — силові тренування, один-два — аеробні, каже Сергій. — Але тренування — це ще не головне, потрібно бути генетично обдарованим, мати добре розвинений кістяк, як кажуть, дружити зі спортом з дитинства.
<P>Хлопці зізнаються, що найважчим у культуризмі є період підготовки до змагань:
<P>— Коли готуємося до змагань, частота тренувань збільшується вдвічі. Крім посиленого фізичного навантаження, додається обмеження у харчуванні: із меню виключаються вуглеводи.
<P>У цей період щоранку хлопці пробігають 7–10 кілометрів, силові вправи виконують вранці та ввечері.
<P>Щоб під час посилених тренувань не виснажити організм, потрібно відповідно харчуватися: щодня вживати свіжі фрукти й овочі, включити до раціону вітаміни, мінерали, амінокислоти.
<P>— У сумці спортсмена завжди є кілька яблук, це класно поповнює енергетичний запас організму після тренувань, — ділиться секретом Юра. — Іноді хочеться чогось солодкого, смаженого, чи салатику на майонезі, але такої нездорової їжі нам не можна. Уже після восьмої вечора нічого не їмо.
<P>Як зізналися хлопці, найулюбленіша їхня вправа — жим, лежачи.
<P>— Це улюблена базова вправа багатьох культуристів, — додає Сергій.
<P>Нещодавно хлопець брав участь у змаганнях із жиму, лежачи, які проходили в обласному центрі:
<P>— На останніх змаганнях показав не досить вагомий результат — 180 кілограмів у підсумку, за підрахунком коефіцієнта зайняв друге місце, — каже Сергій. — Перед цими змаганнями травмував лікоть та спину, це й вплинуло на результат. До цього, на попередніх змаганнях, вижимав і 200 кілограмів.
<P>— Ми постійно намагаємося брати участь у різних змаганнях, себе показуємо, на інших дивимося, — продовжує Сергій. — Коли виходиш на сцену і на тебе спрямоване світло, відчуття таке, ніби ти у раю. А коли чуєш оплески, розумієш, що сили витрачені на тренування не даремно. Ці кілька хвилин рівноцінні місяцям важкої праці у тренажерному залі. Тоді розумієш, що ти зразок для багатьох підлітків і прихильників здорового способу життя.
<P>Прес потрібно качати 50 разів
<P>Сергій та Юрій поділилися секретом, як розвинути м’язи живота.
<P>— Прес може бути найкращим у світі, але його не видно під жировим шаром, — розводячи руками, каже Сергій. — Щоб спалити жир та розвинути м’язи, достатньо щоранку натще серце качати прес 50 разів. Результат буде помітним за півтора-два місяці.
<P>Тетяна КОВАЛЬ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса