Новини

Біла княгиня сидітиме між ринками.

<P>Незабаром між новобудовами, що над підземним торговим центром у Рівному, постане пам’ятник Марії Несвіцькій.
<P>Нині ж триває виготовлення монументальної споруди з білого мармуру. Роботи не припиняються ні на день, щоб якомога більше встигнути до того, як вона займе місце на постаменті.
<P>— Вибір на білий мармур впав тому, що такий камінь підкреслює урочистість скульптури, — пояснює автор композиції Володимир Шолудько. — З іншого боку, матеріал потребує особливої делікатності в обробці та відповідальності, адже він досить дорогий.
<P>Із двох привезених з Уралу брил бригада київських фахівців робить бюст та нижню частину фігури Несвіцької, які з’єднають уже на постаменті. І хоч використовують сучасний електрифікований інструмент з різноманітними фрезами, борами та іншими насадками, але й про ручні скульпторські — троянку, скарпель, шпунт — теж не забувають.
<P>Відкриття архітектурного комплексу, де перша володарка середньовічного Рівного, яка у 1492 році випросила у польського короля Маґдебурзьке право поселенню, яке після цього набуло статусу містечка, сидітиме на кріслі в альтанці, заплановане на 24 серпня.
<P><STRONG>Валерій ГАРМАТЮК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса