Новини

Біля Нетішина невідомі поховання — на десятках гектарів

<P>Рівненські дослідники продовжують працювати біля Нетішина. Тут більше місяця тому будівельники розкопали людські кістки. В Острозькій єврейській громаді кажуть, що у цьому місці поховали масово розстріляних євреїв із Острога у роки Другої світової війни. Дослідити межі поховань запросили рівненських фахівців. Але, як виявилося, у цьому місці не лише поховали розстріляних євреїв. Та й ділянка, яку потрібно дослідити, значно більша — 50 гектарів.
<P>Фахівців дослідного центру “Рівне-Суренж”, що займаються дослідженням ділянки, здивували попередні результати. “ГАЗЕТА” вже розповідала, що дослідники планували визначити межі поховання, кількість похованих, предмети, які знаходяться на території під землею. Попередньо визначали можливі межі “кладовища” на площі півгектара. Проте людські кістки виявили на чималій відстані від цього місця.
<P>— Остаточно межі не встановили, — розповідає директор ДЦ “Рівне-Суренж” Валентин Дем’янов. — Розвідки визначили, що це поховання значно більше, займає ще й лісову територію. Тут виявили людські кістки. Площа, яка попадає у сферу інтересів дослідження, як мінімум, 50 гектарів.
<P>Дослідники кажуть, що на цій ділянці поховані не тільки розстріляні євреї. Тут виявили рештки похованих солдатів та цивільних людей.
<P>— Можливо, на цій території проходили військові дії. Частину кісток знайшли у лісі майже на поверхні. А ще виявили місця окопів, — продовжує директор ДЦ “Рівне-Суренж”. — Нині мова йде про обстеження території площею хоча б чотири-п’ять гектарів, яка попадає під будівництво житлових споруд.
<P>За словами Валентина Дем’янова, саме місто зацікавлене у продовженні дослідження. Та й міський голова підписав розпорядження, щоб Нетішинське управління культури готувало угоду із рівненськими дослідниками на проведення робіт.
<P>— Справа у тому, що Нетішин розбудовується. І відповідно до плану, споруджуватимуть житлові будинки саме у цьому напрямі. Тому територію необхідно дослідити, — підсумував пан Дем’янов.
<P>Тетяна КОВАЛЬ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса