Новини

Будівництво розпочалося із… людських кісток

<P>Копаючи фундамент під нову хату, 37-річний Володимир Денисюк із села Довгошиї Млинівського району натрапив на кістки людей, які, ймовірно, пролежали у землі з часів Першої світової війни (1914–1918 рр.). Зараз рештки знаходяться на подвір’ї господаря, але невдовзі має відбутись їх перезахоронення у Довгошиях.
<P>Володимир Денисюк вирішив будувати нову хату. Адже сім’я у нього велика — має п’ятьох дітей, троє з яких уже школярі. Стареньку дерев’яну хату вони купили з дружиною ще десять років тому, коли переїхали жити у Довгошиї з села Бобрин. Біля старої хатини на дві кімнати господар вирішив звести новий будинок 11 на 9 метрів.
<P>— Чоловік почав копати траншею під фундамент і побачив там кістяк людини, — розповідає його дружина Любов Денисюк. — Десь на глибині метра вони лежали. Одразу голові сільради повідомили. Приїхала міліція, то перший забрали, сказали розкопувати далі. Якщо ще щось викопає, то теж заберуть.
<P>Володимир викопав на тому ж місці рештки ще чотирьох людей, акуратно склав. Від давності вони розсипались по кісточках.
<P>— Страшно було, — ділиться Володимир. — Я розкопав якраз посередині хребта, то прийшлось повністю розкопувати. Там лежало троє, а зверху — четвертий. В одного зі стегна німецька куля стирчала, то я її витягнув. Цю і всі інші кулі і монети міліція забрала, мабуть, у музей. Там монети були навіть з 1811 року. Але не знаю, скільки інші рештки у мене лежатимуть, тут же діти мої ходять, на це дивляться.
<P>Поки що знахідки, які не забрали, зберігаються на подвір’ї Денисюків. — Взяв пальчик до пальчика, ребро до ребра і поклав у ящик, — розповідає пані Люба. — Чоловік ще там два медальйончики з Божою Матір’ю знайшов і декілька старих монет. Ще кілька патронів викопав, то приїжджала і міліція — забрали їх з першими знайденими рештками. А кістяки трьох у нас ще. Жінка каже, що з тієї сторони, де її чоловік знайшов скелети, осіла стіна старої хати. Адже новобудова знаходиться від старої за метр. Ще раніше вони її підмурували.— Тепер думаємо, може, то через те, що там були ці рештки, вона поїхала, — веде далі жінка. — Поки що чекаємо, щоб забрали останки, і будуватимемо далі. Священик приходив, коли ми їх знайшли, то ще прийде освятити це місце. А рештки перехоронять.Як розповів голова сільської ради Микола Завадський, найімовірніше, рештки належать до доби царської Росії. — Там на глибині 1,2 метра знайшли п’ять патронів, кілька монет 1880 року, — розповідає Микола Завадський. — Ще знайшли дві фляги: одну скляну, а другу — алюмінієву. На місце приїхали представники міліції, МНС, але патрони були непридатні. Зараз ми чекаємо висновок прокуратури, після чого проведемо обряд перезахоронення решток людей у братській могилі в нашому селі. Ольга МІХНЬОВ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса