Новини

Будівництво розпочалося із… людських кісток

<P>Копаючи фундамент під нову хату, 37-річний Володимир Денисюк із села Довгошиї Млинівського району натрапив на кістки людей, які, ймовірно, пролежали у землі з часів Першої світової війни (1914–1918 рр.). Зараз рештки знаходяться на подвір’ї господаря, але невдовзі має відбутись їх перезахоронення у Довгошиях.
<P>Володимир Денисюк вирішив будувати нову хату. Адже сім’я у нього велика — має п’ятьох дітей, троє з яких уже школярі. Стареньку дерев’яну хату вони купили з дружиною ще десять років тому, коли переїхали жити у Довгошиї з села Бобрин. Біля старої хатини на дві кімнати господар вирішив звести новий будинок 11 на 9 метрів.
<P>— Чоловік почав копати траншею під фундамент і побачив там кістяк людини, — розповідає його дружина Любов Денисюк. — Десь на глибині метра вони лежали. Одразу голові сільради повідомили. Приїхала міліція, то перший забрали, сказали розкопувати далі. Якщо ще щось викопає, то теж заберуть.
<P>Володимир викопав на тому ж місці рештки ще чотирьох людей, акуратно склав. Від давності вони розсипались по кісточках.
<P>— Страшно було, — ділиться Володимир. — Я розкопав якраз посередині хребта, то прийшлось повністю розкопувати. Там лежало троє, а зверху — четвертий. В одного зі стегна німецька куля стирчала, то я її витягнув. Цю і всі інші кулі і монети міліція забрала, мабуть, у музей. Там монети були навіть з 1811 року. Але не знаю, скільки інші рештки у мене лежатимуть, тут же діти мої ходять, на це дивляться.
<P>Поки що знахідки, які не забрали, зберігаються на подвір’ї Денисюків.
<P>— Взяв пальчик до пальчика, ребро до ребра і поклав у ящик, — розповідає пані Люба. — Чоловік ще там два медальйончики з Божою Матір’ю знайшов і декілька старих монет. Ще кілька патронів викопав, то приїжджала і міліція — забрали їх з першими знайденими рештками. А кістяки трьох у нас ще.
<P>Жінка каже, що з тієї сторони, де її чоловік знайшов скелети, осіла стіна старої хати. Адже новобудова знаходиться від старої за метр. Ще раніше вони її підмурували.
<P>— Тепер думаємо, може, то через те, що там були ці рештки, вона поїхала, — веде далі жінка. — Поки що чекаємо, щоб забрали останки, і будуватимемо далі. Священик приходив, коли ми їх знайшли, то ще прийде освятити це місце. А рештки перехоронять.
<P>Як розповів голова сільської ради Микола Завадський, найімовірніше, рештки належать до доби царської Росії.
<P>— Там на глибині 1,2 метра знайшли п’ять патронів, кілька монет 1880 року, — розповідає Микола Завадський. — Ще знайшли дві фляги: одну скляну, а другу — алюмінієву. На місце приїхали представники міліції, МНС, але патрони були непридатні. Зараз ми чекаємо висновок прокуратури, після чого проведемо обряд перезахоронення решток людей у братській могилі в нашому селі.
<P>Ольга МІХНЬОВ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса