Новини

Бульба-Боровець стоятиме навпроти “Октябрини”

<P>У конкурсі на проект пам’ятника українському військовому діячу часів Другої світової війни, засновнику “Поліської січі” Тарасові Бульбі-Боровцю кращою визнано спільну роботу скульптора Володимира Стасюка та архітектора Володимира Ткачука.
<P>Серед чотирьох представлених на конкурс робіт спільний проект Стасюка-Ткачука та групи архітекторів впадав у вічі ґрунтовною підготовкою. Тут і сам макет пам’ятника, і збільшена копія фігури Бульби-Боровця, і стенд, з якого можна побачити, як майбутня споруда виглядатиме на місці. За словами співавторів макету пам’ятника — Володимира Стасюка та Володимира Ткачука — велика трикутна гранітна брила символізує територію Поліської республіки, на території якої деякий час не було жодного окупанта. Бюсти на брилі — бойові побратими Бульби-Боровця. Сама ж скульптура — постать командира, який вдивляється далеко вперед.
<P>Однак конкурсна комісія не надала однозначної перемоги цьому проектові, оскільки вирішено, що його потрібно доопрацювати. Її голова Ярослава Гаврилова, вона ж заступник начальника управління культури та туризму Рівненської ОДА, зауважила, що пам’ятник, згідно з рішенням сесії Рівненської міської ради, має стояти на початку вул. Директорії — між магазином “Спорт-С” та супермаркетом “Наш край”. Поки що бажаючі можуть оглянути всі представлені роботи у виставковій залі Спілки художників України (вул.16 Липня, 2).
<P>Члени конкурсної комісії зауважили на тому, що місце для пам’ятника обране не зовсім вдало — практично між двома сусідніми житловими будинками. Депутат Рівнеради Олег Тищенко засумнівався, чи знайдуться в міському бюджеті кошти, аби оплатити громіздку гранітну брилу. З іншого боку, навпроти стоятимуть два пам’ятники-символи — так звана “Октябрина” та провіднику визвольного руху України. Завідувач відділення Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук, знавець історії УПА, сказав, що в жодному із проектів пам’ятника не передано риси обличчя Бульби-Боровця, хоча в архіві музею є фотографії військового діяча.
<P>Валерій ГАРМАТЮК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса