Новини

Cуд зобов’язав уряд підняти зарплати бюджетникам

У четвер, 8 вересня, Святослав Літинський виграв апеляцію щодо підняття заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Відповідне рішення сьогодні виніс апеляційний суд Києва. Про це ZAXID.NET розповів Святослав Літинський.

Таким чином апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції – Окружного адміністративного суду Києва, який цьогоріч у червні зобов’язав Кабмін підняти зарплати бюджетникам на 22%, що у грошовому перерахунку становить понад 1 000 грн.

«Рішення суду першої інстанції набрало законної сили. Відсьогодні Кабмін може виконувати це рішення добровільно. За кілька днів ми отримаємо виконавчий лист в Окружному адміністративному суді, після цього ми звертаємося у виконавчу службу, щоб вона у примусовому порядку зобов’язувала Кабмін виконувати це рішення. По термінах цей процес не займе більше двох-трьох тижнів», – розповів ZAXID.NET Дмитро Швець, адвокат Святослава Літинського.

Нагадаємо, що 25 травня 2016 року київський суд визнав незаконними п.1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України № 731 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 16 вересня 2015 року. Цими пунктами було визначено, що попри наявну тарифну сітку для визначання викладацьких ставок, зарплата вчителям нараховувалась за ставкою 1012 грн, яку множили на відповідний розряд викладача.

Обґрунтувати ставку 1012 грн юристи Кабміну не змогли, відтак суд задовольнив позов Літинського. І згідно з постановою суду базова ставка для нарахування зарплати вчителям та викладачам не повинна бути меншою ніж мінімальна зарплата, яка на сьогодні становить 1450 грн.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса