Коментарі

Чому 48 каналів кабельного телебачення коштують як 62?

<P>Із першого січня ТзОВ Телерадіокомпанія “Рівне ТВМ” збільшило абонентську плату. Послуги “Рівне ТВМ” подорожчали на 1 гривню та 5 гривень, залежно від кількості телеканалів, які переглядає споживач.
<P>
<BR>Про підвищення вартості послуг кабельного телебачення ТзОВ Телерадіокомпанія “Рівне ТВМ” своїх абонентів попередила заздалегідь.
<P>— Згідно з договором, повідомляти абонентів про зміни ми повинні за сім днів до набуття їх чинності. Ми ж почали доносити цю інформацію до абонентів за місяць, — розповідає заступник директора ТзОВ ТРК “Рівне ТВМ” Микола Громов. — Інформація про підвищення вартості була розміщена на рахунках про оплату. Протягом 2007-го року ціни на послуги ми не піднімали, натомість покращували їх якість, збільшили кількість цікавих каналів. Телеканали, на жаль, збільшили вартість ліцензійного збору (збір за право їх ретрансляції). Крім цього протягом року зросли тарифи на електроенергію. Ми були вимушені підняти вартість послуг, аби втриматись на рівні рентабельності.
<P>Микола Громов також розповів, що споживачам, які дивляться “Базовий пакет” — 48 каналів, абонплата становить 25 грн, а тариф “Соціального пакета”, що передбачає можливість перегляду 14 каналів — 7 грн.
<P>— “Соціальним пакетом” користуються найбільш незахищені верстви населення. Ми це розуміємо, — наголошує заступник директора. — Собівартість обслуговування одного абонента, який користується “Соціальним пакетом”, рівна собівартості обслуговування абонента “Базового”. Розмір оплати за “Соціальний пакет” — утричі нижчий, що не дає досягнути рентабельності. Згідно з прогнозами, ріст рівня інфляції у квітні сягне 17 відсотків, що викличе підвищення мінімальної заробітної плати, подорожчання матеріалів для технічного забезпечення, тому не виключено, що абонентська плата за “Соціальний пакет” буде переглянута. За минулий рік ми перебудували мережу у багатоповерхівках на вулиці Макарова, що у мікрорайоні Боярка, перейшли на оптично-волоконні лінії зв’язку. У планах поточного року — модернізація мережі будинків мікрорайону Ювілейного, вулиці Степана Бандери та прилеглих, що допоможе підвищити якість сигналу. Таке оновлення коштує чималих грошей, тому підвищення вартості послуг неминуче. В інших містах, наприклад, Києві, вартість кабельного телебачення становить 30 гривень і більше.
<P>Може зрости плата й за послуги, які надає ЗАТ “Рівненське кабельне телебачення”. Проте наскільки та коли це станеться — поки що невідомо.
<P>— Нині вартість наших послуг залишається на попередньому рівні. “Соціальний пакет”, який передбачає трансляцію 19 телеканалів, коштує 9 гривень. “Базовий пакет”, а це 62 канали, серед яких українські, російські, європейські й популярний “Дискавері” — 25 гривень, — розповідає голова правління ЗАТ “Рівненське кабельне телебачення” Сергій Білошицький. — Але скільки часу плата залишатиметься на цьому рівні — пообіцяти не можу. Справа в тім, що Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення про універсальну послугу, переконвертацію каналів. Визначать певний порядок розміщення телеканалів за частотами. Наші абоненти вже звикли до того порядку каналів, який зараз. А після проведення переконвертації на цих частотах можуть опинитися зовсім інші. А це незручно ні нам, ні споживачам. Почнуться дзвінки, скарги, заявки на перенастроювання. Кожен такий виїзд до абонента економічно невигідний товариству.
<P>Коли пройде переконвертація телеканалів, не знають і в Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення.
<P>— Переконвертація пройде з попередженням, це швидкий процес, — запевняє регіональний представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Дмитро Тарасюк. — Згідно з рішенням Нацради, кожен оператор кабельного телебачення має пройти переліцензування. У додатку до ліцензії буде перелік телеканалів у визначеному порядку. Ця універсальна послуга передбачає 14 телеканалів. 13 із них передає Антопільська вежа, плюс канал “Рада”. Визначать, який канал буде першим, який за ним і так далі. Наступну послідовність каналів визначатиме оператор. Заявку на переліцензування вже подало ЗАТ “Рівненське кабельне телебачення”, щодо ТзОВ ТРК “Рівне ТВМ” не впевнений. Ця переконвертація пройде раз і назавжди і нічого страшного у цьому немає.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса