Коментарі

Чи переведуть РЗВА в офшори?

<P>Рівненський завод високовольтної апаратури має відношення до схем фінансових оборудок затриманих у Криму топ-менеджерів промислової групи “Уралінвестенерго”. У цьому переконують представники Фонду ошуканих акціонерів російської компанії. Фонд попереджає, що активи РЗВА можуть перекинути в одну з офшорних компаній, або перереєструвати на території Білорусі. Екс-керівник високовольтного Ігор ФЕРЕНЦ називає такі звинувачення “спробою тиску на РЗВА”.
<P>Аферисти купують акції РЗВА
<P>Затримання у Криму топ-менеджерів російської промислової групи “Уралінвестенерго” (“ОГО” №28 від 12 липня) привернуло увагу до Рівненського заводу високовольтної апаратури. Адже Фонд ошуканих акціонерів “Уралінвестенерго” днями розповсюдив нові подробиці махінацій екс-керівників компанії Василя БУРАГИ, Андрія РИЖИКОВА, Дениса ТАСАКОВА, Владислава БУТІНА, Павла ПОДКОРИТОВА та Вадима ГУБІНА.
<P>За інформацією Фонду, восени 2004 року група менеджерів “Уралінвестенерго”, котра до того часу вже стала фігурантом багатьох кримінальних справ за фактом махінацій з активами компанії, купила чималий пакет акцій ВАТ “РЗВА”. До цього у травні, як стверджують ошукані акціонери, керівники “Уралінвестенерго” перекинули контрольний пакет акцій ВАТ “Нижньотуринський електроапаратний завод” на фірму-одноденку ЗАТ “Калліроя”.
<P>Між іншим, саме на базі ВАТ “Нижньотуринський електроапаратний завод” і ВАТ “Рівненський завод високовольтної апаратури” в жовтні 2004 року створено холдинг “Високовольтний Союз”.
<P>Високовольтний перекинуть у Білорусь?
<P>Ошукані акціонери “Уралінвестенерго” переконують, що “для замітання слідів Рада директорів “Нижньотуринського електроапаратного заводу”, куди входили родичі оголошених у міжнародний розшук менеджерів промислової групи, приймає рішення про продаж майна підприємства та його ліквідацію. “Всі активи скинули компанії “Нижньотуринський електроапаратний завод-Електрик” і “АвіаТехСервіс”. Натомість на російському заводі ввели процедуру ліквідації”, — йдеться у повідомленні Фонду.
<P>Як розповів кореспонденту “ОГО” по телефону представник Фонду ошуканих акціонерів “Уралінвестенерго” Дмитро ІОНІН, аналогічна схема стала реалізовуватися на РЗВА. Зокрема, активи підприємства, мовляв, спішно скидаються на ТОВ “РЗВА-Електрик”.
<P>— Створення “РЗВА-Електрик” — банальне виведення активів підприємства, — підкреслив пан Іонін.
<P>За інформацією Фонду акціонерів “Уралінвестенерго”, у подальшому активи підприємства можуть перевести в одну з офшорних компаній, або перереєструвати на території Білорусії, куди вже начебто переписана частина промислових активів Львівської ізоляторної компанії. Представники організації переконують, що львівську компанію топ-менеджери промислової групи купили разом із РЗВА.
<P>Холдинг належить українцям та естонцям
<P>У холдингу “Високовольтний Союз” (м.Єкатеринбург, Росія) стверджують, що нині компанія належить українським та естонським власникам. Хоча визнають, що деякі акціонери промислової групи “Уралінвестенерго” таки володіли акціями “Високовольтного Союзу”. Як наголосила у телефонній розмові начальник відділу зі зв’язків з громадськістю холдингу Наталія БАТУЄВА, “ці люди не належали до числа топ-менеджерів, затриманих минулого тижня у Криму, а свою частку акцій “Високовольтного Союзу” продали торік”. Водночас вона підкреслила, що “всі реорганізаційні процеси на Нижньотуринському електроапаратному заводі та Рівненському заводі високовольтної апаратури пов’язані з підвищенням якості продукції та модернізацією виробництва”.
<P>Зв’язок з “Уралінвестенерго” Ференц заперечує
<P>Ігор Ференц останні дні працює в Рівному. Зізнається, що завершує справи перед тим, як відправитися на нову роботу до столиці. Ще раніше пояснив: його відставка жодним чином не пов’язана з фактом затримання топ-менеджерів групи “Уралінвестенерго”. Появу додаткових подробиць їхніх махінацій, які нібито стосуються РЗВА, пан Ференц називає “інформаційною війною чи чорним піаром, а також спробою тиску на високовольтний”.
<P>— Група “Уралінвестенерго” ніколи не була акціонером РЗВА — ні прямо, ні опосередковано, — заявив Ігор Ференц, який переконаний, що Фонд ошуканих акціонерів компанії переслідує майнові цілі, коли поширює інформацію про причетність рівненського заводу до махінацій. — Можливо, у такий спосіб вони сподіваються отримати якісь дивіденди від психологічних атак. РЗВА займає серйозну позицію не тільки на ринку України, а й Росії. Список людей, яким не подобається РЗВА, як у Росії, так і в Україні дуже великий. Писати можуть що завгодно. Якщо з нами не можуть конкурувати нормально, то створюють конкуренцію в інший спосіб.
<P>Натомість створення “РЗВА-Електрик” Ігор Ференц також пов’язує з реорганізацією структури високовольтного заводу, а не переведенням активів рівненського підприємства в офшорну компанію чи в іншу країну.
<P>Правоохоронців не боїться
<P>Ігор Ференц також зауважив, що правоохоронці з приводу інформації про махінації російських топ-менеджерів до нього не зверталися. Як переконаний колишній директор ТОВ “РЗВА-Електрик”, правоохоронні органи не мають підозр щодо відношення рівненського підприємства до скандалу з крадіжкою активів “Уралінвестенерго”.
<P>— Якби у людей були обґрунтовані претензії, то на РЗВА вже б завітали правоохоронці, — сказав пан Ференц. — Оскільки ніхто не прийшов, то це означає, що крім “бумагомаранія” нічого не можуть зробити.
<P>Топ-менеджер також впевнений, що його не заарештують, бо “не мав ніякого відношення до акціонерів “Уралінвестенерго”, а в роботі керувався рішеннями вищих органів — Наглядової ради та зборів акціонерів.
<P>Екс-керівник “Високовольтного Союзу” сів на п’ять років
<P>Хоча існує один нюанс, який доводить зв’язок топ-менеджерів російської компанії, котрих підозрюють у махінаціях, з РЗВА. На початку діяльності холдингу “Високовольтний Союз” ним керував Вадим ГУБІН, котрого називають спільником топ-менеджерів “Уралінвестенерго”. У червні цього року Кіровський районний суд Єкатеринбурга (Росія) засудив його до позбавлення волі на п’ять років за шахрайство. Рівненським журналістам колишній керівник “Уралінвестенерго” відомий, бо наприкінці травня 2005 року приїздив на РЗВА у статусі генерального директора холдингу “Високовольтний Союз” і розповідав про плани на майбутнє (“ОГО”№21 від 26 травня 2005 року). Тоді ще високовольтним керував Семен Дем’янюк.
<P>Ігор Ференц не став заперечувати цей факт, але відмовився коментувати діяльність Вадима Губіна у промисловій групі “Уралінвестенерго”:
<P>— Я не знаю, що там і як було. На той момент (приїзд до Рівного два роки тому, — авт.) Губін був посадовою особою “Високовольтного Союзу”. Наскільки я розумію, він представляв інтереси власників. З того часу вони змінилися, акції продали іноземним інвесторам — українським і естонським. Відношення Губіна до РЗВА — це жодним чином не відношення “Уралінвестенерго”. Це зовсім інша компанія, інший бізнес, який ніколи до нас відношення не мав.
<P>Як би там не було насправді, остаточну відповідь на питання, чи мав РЗВА відношення до махінацій топ-менеджерів “Уралінвестенерго” — дадуть правоохоронці. Оскільки розслідуванням схем великих комбінаторів цієї промислової групи займаються російські правоохоронні органи, можна сподіватися, що українські колеги справу не “замнуть”.
<P>Володимир МИКОЛАЙЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса