Новини

Чи стане Рівне знову містом троянд?

<P>Копітку працю спеціалістів з озеленення міста Рівненського тресту зеленого господарства рівняни безжалісно нищать. Тисячі квітів та сотні дерев, які працівники щороку висаджують навесні та влітку, люди руйнують: дерева виривають, з альпінаріїв крадуть камені, а квіти викопують.
<P>Як розповіла інженер з озеленення міста Тресту зеленого господарства Світлана Заїкіна, нині працівники підприємства висаджують однорічні квіти: сальвії, чорнобривці, агератум. А на початку весни на клумбах та альпінаріях висадили багаторічні квіти: віолу, маргаритки, ірис.
<P>Уже більше 25 років пані Заїкіна щороку формує вигляд 36 клумб міста та альпінаріїв.
<P>— Узимку готую ескізи, — каже жінка. — І вже навесні разом з працівниками тресту Раїсою Задорожною, Софією Дундюк, Світланою Євтушенко, Ганною Дехтярчук, Галиною Царук втілюємо ці плани в життя.
<P>Цьогоріч так званий рушничок з квітів на майдані Незалежності поруч із кінопалацом “Україна” виглядатиме так само, як і торік. Традиційно там посадять низькі чорнобривці, бегонію. А от троянд буде мало.
<P>— Посадимо стільки, скільки буде, — пояснює пані Світлана. — Немає коштів, щоб висадити багато троянд. Та думаю, що це й непотрібно. На думку інженера з озеленення міста, біда в тім, що рівняни постійно крадуть квіти.
<P>— Так, торік посадили півтори тисячі магоній на проспекті Миру, але ж від них майже нічого не залишилось, люди повикопували.
<P>Окрім того, пані Заїкіна наголосила на тому, що цьогоріч грошей вистачить для того, щоб висадити квіти тільки один раз. Приміром, у минулі роки постійно підсаджували квіти, які крали з клумб. А цього року грошей на це немає. Тому працівники тресту посадять квіти один раз і якщо їх викопають, то клумби будуть без них.
<P>Коли працівники висаджували бегонії поруч із драмтеатром, до працівників підійшла жінка й попросила, щоб дали їй ці квіти. Їй пояснили, що не можуть.
<P>— Жінка сказала, що все одно ввечері їх викопає. Наступного дня так і сталося, — зауважила пані Заїкіна.
<P>Окрім того, рівняни завдають й інших клопотів.
<P>— Цьогоріч посадили 60 туй, а вже половини немає, — продовжує інженер. — До того ж крадуть люди й камені з альпінаріїв.
<P>Рівняни ламають дерева, виривають. А щоб садити нові, треба чималі кошти. Їх немає.
<P>— Якби люди не нищили те, що ми робимо, то вже б досі у Рівному був ліс, — резюмувала пані Заїкіна.
<P>Оксана МИРОНЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса