Статті

Чи судитимуть міністра в Рівному?

<P>Після того, як суддя Шевченківського суду міста Києва Ігор Мороз поновив на роботі звільненого Президентом Ющенком генерального прокурора Піскуна, від нашого суду можна очікувати всього. Вимагаючи рік тому припинення владного тиску на суддів, аби ті були незалежними і керувалися тільки законом, нова влада тепер не знає, що з цими судами робити. Черговий прецедент стався в Рівному, де суддя місцевого суду Віктор Кухарець не виключає можливості притягнення до кримінальної відповідальності міністра освіти Станіслава Ніколаєнка.
<P>Почалося все з того, що рівнянин Віктор Царук поновився через суд на посаді начальника відділу матеріально-технічного постачання державного підприємства «Потенціал-ЕКО», яке підпорядковане Міністерству освіти і науки України, звідки його незаконно звільнили. Рішення суду, яким, до речі, передбачалось виплатити п.Царуку 7,5 тис.грн. зарплатні за період вимушеного прогулу, було у травні. А Царука на роботі так і не поновили. Міністерство сплатило лише 850 гривень штрафу. У невиконанні рішення суду державний виконавець департаменту державної виконавчої служби В.Кириченко побачив умисел, що згідно з законом карається відповідно до статті Кримінального кодексу, і спрямував матеріали до Рівенського міського суду. Відповідальність за такий злочин може досягати п’яти років позбавлення волі.
<P>25 листопада відбулося друге засідання по цій справі, і саме того дня позивач почув у словах судді В.Кухарця намір порушити кримінальну справу проти міністра освіти і науки України, оскільки у діях керівника міністерства суд вбачає згадане вище умисне невиконання рішення суду службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або якщо її дії спричинили істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам.
<P>Суддя Віктор Кухарець це заперечує: «Рішення про притягнення до кримінальної відповідальності міністра освіти та науки Станіслава Ніколаєнка минулої п’ятниці не могло бути прийняте, оскільки на судове засідання не з’явився ні представник позивача — департаменту державної виконавчої служби, ні міністр або ж його представник. Вочевидь, під час судового засідання Василь Царук не зрозумів деяких процесуальних моментів, адже я лише припустив, що суд зможе прийняти рішення, якого він так добивається.»
<P>Тож судове засідання знову перенесене, тепер вже на 21 грудня — повістку на суд буде відправлено і міністру Ніколаєнку. Коментувати перспективи розгляду цієї справи суддя Віктор Кухарець відмовився, проте повідомив, що міністру освіти та науки відомо про його несподівані рівенські клопоти. А їх може додати пану Ніколаєнку все той же Царук, який заявив, що як цивільний позивач подасть на міністра ще й 50-тисячний позов за заподіяну моральну шкоду.
<P>Слід додати, що підприємство «Потенціал-ЕКО», поновлення на якому так настирливо домагається пан Царук, у колишні часи досить успішно займалось виготовленням навчального приладдя, та згодом освітянський бізнес почав занепадати. Влітку, стверджує пан Царук, він зустрічався з міністром Ніколаєнком, і той пообіцяв розібратись у ситуації. Натомість з Києва прийшов лист, в якому йшлося про «припинення існування підприємства». Дійсно, зайняти свою посаду через три роки після звільнення виявилося для п.Царука проблематичним вже хоча б тому, що на підприємстві нині не працює жодної людини.
<P>— Однак як юридична особа «Потенціал-ЕКО» все ж ще існує — і в Єдиному реєстрі, і в міськвиконкомі зареєстрований, — запевняє Василь Царук. — Проте все його майно місцевий Фонд державного майна з порушеннями законодавства віддав в оренду. Тому відповідь з Києва про припинення існування підприємства є лише відпискою. У ситуації, яка зараз склалася, міністр мав би призначити мене в.о. директора «Потенціал-ЕКО», далі створити ліквідаційну комісію, ліквідувати підприємство, а тоді врешті законно звільнити й мене.
<P>Свою наполегливість у поновленні на посаді в уже недіючому підприємстві пан Царук пояснює так: «Адже моя трудова книжка ввесь цей час пролежала в «Потенціал-ЕКО», тож нині я маю проблеми з працевлаштуванням — навіть у центрі зайнятості на облік не поставлять».
<P>Богдан ДЕМ’ЯНЧУК
<P>Фото з <A href=”http://phl.com.ua/”>http://phl.com.ua</A>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса