Коментарі

Чи залишаться ЖЕКи у Рівному після 1 липня?

У місті поки відомо лише про дві управляючі компанії. Решту буде оголошено на конкурсі, пише РадіоТрек.

Тисячі рівнян і досі не визначилися, хто саме управлятиме їх будинком від 1 липня цього року. Нагадаємо, відповідно до Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” рівняни, які живуть у багатоквартирних будинках і обслуговуються ЖЕКами, до 1 липня цього року мають час, щоб створити ОСББ, або обрати собі управителя, або нічого не робити і тоді за них це зробить міська влада. Розповідає радник міського голови Рівного, Олександр Джигирей:

-Відповідно до цього закону після 1 липня на всій території України буде оголошено конкурс, до участі у якому буде допущено усі організації, які займаються обслуговуванням будинків. Це можуть бути як ті самі ЖЕКи, так і приватні управлінські компанії. Поки-що у Рівному на слуху є дві більш-менш розкручені компанії, які активно заявили про себе – це „Рівне Дім Сервіс” та „Балтія Сервіс”. Про усі інші ми почуємо під час проведення конкурсу, – розповів Олександр Джигирей.

На сьогодні у Рівному з 1200 будинків, тільки близько 300 мають створене ОСББ. Як підкреслює Олександр Джигирей, створення ОСББ пришвидшилось в останні місяці, із наближенням «дедлайну» 1 липня.

При цьому слід відзначити, що ЖЕКи у липні не перестануть існувати, вони і далі обслуговуватимуть закріплені за ними будинки, до моменту розірвання жителями багатоповерхівок угоди про обслуговування і перехід до ОСББ або до управляючої компанії. Самі ЖЕКи теж можуть і надалі обслуговувати багатоповерхівки, але вже у конкурентних умовах, коли мешканці матимуть право вирішувати, на чиї пропозиції щодо обслуговання пристати.

 

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса