Коментарі

Чим «озброять» депутатів?

<P>Депутати міськради сподіваються вже цього року облаштувати свої робочі місця у сесійній залі автоматизованою системою для голосування.
<P>Системі «Рада» міські обранці не довіряють. Вважають, що та себе скомпрометувала у Верховній Раді. Тому хочуть здійснювати волевиявлення з допомогою більш сучасного обладнання. Голова фракції БЮТ Віталій Першогуба має дві пропозиції щодо цього:
<P>— Можна для депутатів придбати ноутбуки зі спеціальною приставкою для голосування. Через сервер вони матимуть доступ до веб-сторінки міської ради. Це дозволить не лише здійснювати голосування автоматично, а й працювати без паперів. Адже усі проекти рішень, зауваження до них можна буде просто відкривати на екрані, а не розмножувати з допомогою ксерокса, як нині. Тоді депутати зможуть бачити й деталізовані додатки до проектів, скажімо, карту земель міста, на якій надається та чи інша ділянка, вносити відразу ж зміни до проектів рішень. Це суттєво зекономить витрати на папір та копіювання проектів рішень. Однак таке голосування має недоліки, адже не всім депутатам, зважаючи на їхній літній вік, буде легко його освоїти.
<P>Друга пропозиція — обладнати сесійну залу інтерактивною голландською системою для голосування, аналогічною до тієї, яка використовується у телепрограмі «Свобода слова». Вона значно простіша у використанні, тож роботу з нею освоїти буде легше. Кожен депутат матиме пульт з кнопками, які відповідають рішенню «за» та «проти». Від пультів по радіоканалах йтиме відповідний сигнал. Пульти будуть підключені до спеціального програмного забезпечення, на екрані якого відображатимуться результати голосування. Ця система для голосування зручна тим, що вона мобільна, тож її можна зібрати й перенести в інше місце. Її можна використовувати не лише на сесіях міськради, а й при проведенні диспут-клубів, громадських слухань тощо, оскільки на пульті є й рейтингові кнопки: скоріше згоден, ніж ні, або скоріше ні, ніж так. Кожен депутат для ідентифікації матиме індивідуальну картку з мікрочіпом, яку вставлятиме у свій пульт. А щоб вони не могли голосувати одне за одного, пульти при виході з сесійної зали здаватимуть черговому.
<P>Питання, якій системі голосування віддати перевагу, поки що вивчають. Адже на придбання обладнання потрібні кошти. Втім, уже нині можна сказати, що ноутбуки можуть коштувати місту дешевше, тоді можна вкластися у суму близько 180-190 тисяч гривень. А обладнання, як у «Свободі слова», одна з московських фірм пропонує за майже 230 тисяч гривень.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса