Новини

Депутати пересварилися через книжки

<P>Упродовж двох сесій депутати Рівненської міськради дискутували навколо програми популяризації української книги в місті. Цього разу об’єктом суперечки стала пропозиція вдвічі зменшити орендну ставку підприємству “Рівнекнига”.
<P>Голова бюджетної комісії, депутат Рівнеради Сергій Паладійчук пояснив, що нещодавно була проведена експертна оцінка приміщень, які орендує “Рівнекнига”, в результаті чого вартість оренди значно зросла.
<P>— Зараз орендна ставка для підприємства становить чотири відсотки, — розповів він. — Вона цілком дає змогу нормально працювати. “Букватор” же працює і, судячи з усього, зовсім не бідує. А додаткові пільги заберуть гроші в усього міста. Це економічно неправильно. Я проти цього.
<P>Пан Паладійчук запропонував виключити з проекту рішення пункт, який стосується зменшення орендної ставки. Його підтримав й заступник міського голови Сергій Васильчук:— Чотири відсотки — це і так дуже пільгова ставка як для підприємства, що замість українських книжок продає канцтовари та російські трилери.
<P>Інша група депутатів виступила на захист “Рівнекниги”.
<P>— Видно, що Васильчук буває дуже рідко у книгарнях, — критично зауважила депутат Тетяна Редюк. — Там розповсюджують україномовну літературу! Поки ми будемо сперечатися, рік книги в Україні мине.
<P>Міський голова Віктор Чайка зауважив, що цього року, на відміну від попередніх, галузь освіти у місті добре профінансована.
<P>— Раніше ми працювали на одну лише зарплату, — прокоментував він. — Зараз “Рівнекнизі” підпорядковуються п’ять книгарень, які є у комунальній власності міста, та друкарська база, що належить області. Я говорив із головою облради Олександром Данильчуком щодо передачі її місту. Він не проти, але попередив, що депутат обласної ради Василь Червоній з цим не погодиться.
<P>Загалом депутати переважною більшістю вирішили залишити орендну ставку комунальному підприємству на рівні чотирьох відсотків та затвердили обсяги фінансування програми популяризації української книги.
<P>Марина ПОПОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса