Новини

Депутати Рівненської облради проти зниження рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

<P> На двадцять дев’ятій сесії Рівненської облради депутати прийняли рішення про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення зниження рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надання Рівненській області статусу спеціальної екологічної території.
<P> Про це повідомили з прес-служби Рівненської облради.
<P> Зокрема, у зверненні йдеться: «Національною Програмою мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи на 2002-2005 роки та на період до 2010 року передбачено комплекс робіт щодо реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення. При цьому першочерговими завданнями визначено створення належних умов праці в сільській місцевості, гнучкої та багатогалузевої системи робочих місць, будівництва об’єктів соціальної інфраструктури.
<P> Однак, у проекті Державного бюджету України на 2006 рік не передбачено збільшення пенсій по інвалідності, обмежено розміри компенсацій та фінансування житлових питань, тощо. Знижується рівень соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і це в той час, коли під впливом іонізуючої радіації в Рівненській області за останні роки спостерігається значний ріст онкологічних, серцево-судинних, шлунково-кишкових, нервово-психічних захворювань, вроджених вад розвитку.
<P> Ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємося з проханням до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України вжити необхідних заходів для недопущення зниження рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
<P> Крім цього, просимо врахувати, що Рівненська область підпадає під зони впливу двох діючих атомних електростанцій – Рівненської та Хмельницької, що спричиняє особливий ризик для життя і здоров’я людей, створює соціальну напругу та породжує зневіру громадян в надійному захисті від радіаційного забруднення у зонах діяльності ядерних установок.
<P> У зв’язку з цим звертаємося з пропозицією розробити і прийняти Закон України про запровадження статусу спеціальної екологічної території (зони), який би надавався регіонам із надзвичайно забрудненою екологією. Депутати обласної ради готові надати пропозиції до проекту відповідного закону.»

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса