Новини

Депутати у Рівному обговорюють прийняття нового Регламенту

Сьогодні у Рівному обговорюють прийняття нового Регламенту. Цьому передували тривалі дискусії, пише ЧаРівне.

Постатейне голосування за новий Регламент міські депутати розпочали 12 травня. Тоді встигли обговорити і затвердити лише 9 статей.

На наступному засіданні, 17 травня, в активне обговорення кожного пункту Регламенту включилися депутати усіх фракцій Рівнеради. Документ був проголосований 23 травня.

Завершальним етапом прийняття Регламенту є його виконання, впевнені експерти. На конференції відзначили позитивні напрацювання документу.

Як зазначив депутат Рівнеради Олександр Чубай, процес прийняття був важким. Хоча є ряд позитивних змін. Серед найбільш важливих – це прозорість та гласність роботи депутатів. Регламентом передбачено, що має вестися онлайн-трансляція. Наступний крок – це передбачення коштів для трансляції та можлива домовленість з телеканалами, або технічні питання: «Побачимо, як він буде виконуватися мером та буде ефективним для міста Рівного», – каже депутат.

Моє враження – це в дійсності акцент на прозорості міської ради. Так само немає ніяких обмежень для фото- та відеофіксації, – додав експерт з питань місцевого самоврядування Сергій Пінчук.

Що важливо, депутат має повідомляти про причину своєї відсутності на сесії. Головуючий буде повідомляти про це на засіданні. Також на сайті міської ради створюється інтернет-приймальня депутатів. А голови постійних комісій звітуються про свою діяльність, таким чином, можна дізнатися ефективність роботи комісій. Окрім звіту депутата на сайті міської ради, він має звітуватися перед громадою.

За словами експертів, новий Регламент є одним із найпрогресивнішим в Україні. Проте документ не є ідеальним. Через нього можуть виникати конфлікти. Однією із конфліктних ситуацій може стати те, що на сесію не можуть подаватися рішення, які не були оприлюднені протягом 20 днів та не були розглянуті на постійних комісіях.

Денис ГРИЩУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса