Новини

Дешевих яєць не чекайте!

<P>Ще два місяці тому яйця на ринку Дикого коштували 1,9–2 грн. Та на початку липня ціна за десяток вже становила 4 грн. Два тижні тому вартість знизилася на 10 копійок — до 3,9 грн.
<P>Цієї продукції на ринку вдосталь, проте покупців небагато. Продавець Галина розповіла, що таке подорожчання пов’язане із тим, що зросла вартість корму.
<P>— Дорого годувати курей, тому нам кажуть, що дешевих яєць не чекайте, — каже продавець. — Звичайно, що й люди стали трохи менше їх купувати.
<P>Директор ТзОВ птахофабрика “Крупець” Вадим Варфалюк повідомив, що вартість яєць зросла через кілька причин.
<P>— По-перше, коли на ринку продавали за дві гривні, то оптова ціна становила гривню двадцять, — зауважує пан Варфалюк. — Зрозуміло, що ця ціна збиткова й вона не покриває виробничі затрати. До того ж подорожчали корми. Так, приміром, якщо два роки тому тонна кукурудзи коштувала 500–600 грн, а середньорічна вартість яйця становила 25 копійок, то зараз уже тонна кукурудзи — 1200 грн. Тобто, виходить, що яйце маємо продавати по 50 копійок за штуку, а зараз оптова ціна 36–37 коп.
<P>Директор птахофабрики пояснює, що основна причина подорожчання яєць у тому, що торік на підприємствах вирізали багато птиці. Тому й зменшилась кількість яєць, а споживання залишилось на тому ж рівні.
<P>Окрім того, за два роки на підприємстві збільшили удвічі заробітну плату. На вартості яєць позначається також ріст курсу євро.
<P>— Ми закуповуємо різні добавки, ветеринарні вакцини європейського виробництва, — продовжує пан Варфалюк. — До того ж мусимо гасити кредити, які брали для того, щоб підприємство могло розвиватися.
<P>Тому сподіватися, що яйця подешевшають, не варто. До того ж за останні три тижні на 20–25 відсотків зросла ціна й на курей-бройлерів.
<P>Оксана МИРОНЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса