Новини

Для виборів уже закупили… свічки

<P>30 вересня відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. На органи місцевої влади покладена належна підготовка до всенародного волевиявлення. Стан підготовки, проблеми та шляхи їх вирішення обговорювались 20 серпня на прес-конференції голови облдержадміністрації Віктора Матчука та голови правління РОГО КВУ Олексія Горецького.
<P>Як зазначив голова ОДА Віктор Матчук, Рівненщина готова до проведення голосування. Основні технічні та матеріальні засоби в області збережені з минулих виборів, тому виборчі дільниці будуть забезпечені всім необхідним, навіть свічками, на випадок проблем з електроенергією. Сьогодні понад половина списків виборців звірена та передана органам місцевого самоврядування до робочих груп, а з 18 вересня списки будуть надані громадянам для загального ознайомлення.
<P>Однак існують і проблеми, одна з головних — навчання членів окружних та дільничних виборчих комісій.
<P>— У нас кожні вибори починаються з “чистого листка”, бо немає людей, які б працювали від виборів до виборів, і були, що називається, “у темі”, — зазначив голова РОДА Віктор МАТЧУК. — Бо щоразу у комісії приходять нові люди.
<P>— Причини відмови працювати у комісіях громадян, які працювали на попередніх виборах, — вважає голова правління РОГО “Комітет виборців України” Олексій ГОРЕЦЬКИЙ, — це перш за все дуже маленька оплата роботи членів комісії, проблеми зі списками виборців та велика відповідальність, яка на них покладається, у тому числі й кримінальна.
<P>Основним засобом для фальсифікації, на думку пана Горецького, залишається голосування “вдома”, натомість головним запобіжником будь-яким маніпуляцій з народним волевиявленням керівник ОДА Віктор Матчук вважає участь кожного громадянина у виборах:
<P>— Навіть якщо ви нікого не підтримуєте і вам набридли всі політики, все одно прийдіть, тоді замість вас точно ніхто не проголосує.
<P>Олексій КРИВОШЕЄВ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса