Новини

Донька не розуміє, чому мати себе спалила

<P>У селі Луговому Дубровицького району живе Володимир Ляхович, який виховує чотирьох доньок сам. Мати ж дівчаток минулого року спалила себе у них на очах. Життя сім’ї продовжується. Батько ходить щодня на роботу, а дівчата, підростаючи, будують плани на майбутнє.
<P>Події того злощасного дня згадує найстарша 13-річна донька Оксана. Осиротіли крім неї ще десятирічна Христина, п’ятирічна Діана та чотирирічна Світланка. Каже, що перед цим батьки були у бабусі. Між ними виникла сварка, після чого мати повернулась додому.
<P>— Кричала на нас сильно, — каже Оксана. — Сказала, що нібито спалить себе. Пішла до моїх менших сестер, попрощалася з ними, а потім облила себе бензином, взяла сірники. Я підійшла до неї, почала плакати, питати, що ж вона робить, то вона сказала, що у неї все одно родичів немає, ніхто її не підтримує тут.
<P>Мати запалила сірник і вмить спалахнула. Потім побігла до хати, де спали меншенькі доньки. Сильно перелякалась, почала кричати, щоб дали покривало. Оксана ж побігла до тітки, яка живе по сусідству, кликати на допомогу. Та прибігла, але в хату зайти не змогла, там було повно диму. Дівчатка ще встигли вибігти із задимленої хати.
<P>— Вона хотіла, мабуть, через вікно вилізти, бо там найбільше підлога обгоріла, — продовжує Оксана. — Сліди обгорілого були на підвіконні. А мати лежала біля вікна. Я це все сама бачила.
<P>Дівчинка, не стримуючи сліз, говорить, що дуже любить обох батьків. Але цей вчинок матері до кінця зрозуміти не може.
<P>— Бувало, що вона кидалась вішатись, — пригадує дівчина, — а тато її рятував. З нею погане коїлось щось. Пояснити цього не можна. Знаю тільки, що у неї останнім часом серце боліло. А підпалила вона себе якраз на день народження моєї найменшої сестри Світланки. Тато, коли ще не хоронили маму, ходив і трусився від того, що сталося. Зараз він не змінився, який тоді був, такий і залишився.
<P>Володимир працює у лісництві, щоб хоч якось заробляти на життя. Каже, що пенсії, яку отримують діти, не вистачає. Світланку та Діану у садочок не віддають, бо діток допомагає доглядати сестра Володимира, яка живе по сусідству. Правда, після того випадку підтримував сім’ю хто як міг. І на роботі гроші йому виділили, і так люди допомагали.
<P>— Після пожежі будинок допомогли відремонтувати віруючі люди, — розповідає Володимир. — До них дзвонили шведи і питали, чи є у селі сім’ї, яким необхідна допомога. Їхні люди і стіни обробили, підлогу замінили. Завезли туди нові ліжка, холодильник, посуд.
<P>Найстарша Оксанка і куховарити допомагає татові, і за меншими дівчатками доглядає. За сприяння віруючих людей її вже возили на відпочинок у Швецію.
<P>— Цієї весни я їздила відпочивати туди у санаторій на місяць, — говорить вона. — Там дуже гарно. Якщо ти сподобалась якійсь сім’ї, то є ймовірність, що вона тобі допомагатиме. Нашій сім’ї вони давали кошти на харчі. У селі Будимля одна сім’я постійно їздить у Швецію. То вони через них із нами зв’язок підтримують.
<P>Не по-дитячому серйозна Оксана розповідає про свої мрії, бо хоче в майбутньому з двоюрідною сестрою освоїти фах перукаря і відкрити перукарню у рідному селі. Хоча є перспектива і поїхати жити у Швецію. Можливо, каже, поїде у Чувашію, до родичів мами.
<P>Ольга МІХНЬОВ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса