Новини

Дитяче відділення перетворять на морг.

<P>Стоїть у центрі Рівного на вулиці Лермонтова будівля. Звичайна з незвичною назвою і функцією — бюро судово-медичної експертизи та морг. Не один рік мешканці навколишніх вулиць скаржаться міській та обласній владі на неприємне сусідство.
<P>Зрозуміти жильців легко. Важче — переселити специфічну установу. Вже третьому голові облдержадміністрації перейшла у спадок житлова проблема судмедекспертизи і моргу. Попередній голова Рівненської облдержадміністрації Василь Червоній півроку тому заявив, що зробить усе, щоб у 2006 році знайти для моргу нове приміщення.
<P>На цьому пошуки не припинилися. Колишній голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства облради Юрій Семенюк пропонував розташувати морг поблизу обласного онкологічного диспансеру, біля якого стоїть двоповерхове приміщення. Зависле у повітрі переселення тяглося півроку, а днями вилилося у чергову спробу. Реанімував призабуту справу новий голова облдержадміністрації Віктор Матчук.
<P>Його ідею озвучив міський голова Віктор Чайка: виселити морг зі старої споруди і вселити у … стару — дитяче відділення залізничної лікарні, яке п’ять років тому зачинилося на замок. Голова ОДА пропонує туди перенести специфічну установу, подалі на окраїну. Віктор Чайка погоджується з тим, щоб якнайскоріше прибрати з центральної частини міста морг.
<P>— Зі здачею двох нових житлових будинків на Лермонтова злива скарг на неприємне сусідство побільшає, — прогнозує міський голова.
<P>Пропозиція переселитися у приміщення залізничної лікарні не влаштовує начальника бюро судово-медичної експертизи Едуарда Шараєва:
<P>— Я був разом із представниками міського відділу охорони здоров’я у тій будівлі. По-перше, це приміщення нам не підходить. По-друге, стара споруда, збудована ще десь у 1967-1968 роках. Негаразди з моргами і бюро — по всій країні. Саме тому Генеральна прокуратура України з головним бюро судово-медичної експертизи звернулися з пропозиціями до Президента України Віктора Ющенка та облдержадміністрацій щодо побудови нових приміщень, які б відповідали специфіці установи. Реакція глави держави не забарилася. Ющенко доручив виконувачу обов’язків прем’єр-міністра Юрію Єханурову, щоб той зайнявся цією делікатною темою. Ходу справи завадила політика. Питання моргів тепер успадкує наступний керівник Кабміну.
<P><STRONG>Степан МОЛЧАН</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса