Статті

Евакуатором — по законодавству?

<P>Обласна ДАІ вирішила боротися із порушниками правил дорожнього руху, а саме, тими водіями, котрі залишають свої авто у не зовсім дозволених для цього місцях. Метод відомий — в автомобілів будуть блокувати передні колеса або відбуксовуватимуть на штрафмайданчики. Нові методи боротьби рівенських даішників викликали спротив із боку громадського об’єднання «Спілка водіїв», представники якого називають те, що збираються робити працівники Державтоінспекції, абсурдом і знущанням над українським законодавством.
<P>Ще влітку керівництво ДАІ звернулося в міськвиконком з проханням затвердити порядок примусового відбуксування й блокування транспортних засобів у Рівному. Нещодавно виконком це прохання виконав, а міський голова видав відповідне розпорядження. Згідно з ним, працівники ДАІ тепер мають право або з допомогою спеціальних приладів блокувати автомобіль, який припаркувався у недозволеному місці, або ж з допомогою <FONT color=#000000>евакуатор</FONT>а це саме авто відвезти на штрафмайданчик. Натомість водію залишають записку, де повідомляють, що «заблоковано за порушення правил зупинки та стоянки». Далі справа техніки — водій платить десять гривень за годину блокування або сімнадцять гривень за перший і десять — за наступні дні перебування на штрафному майданчику. Пізніше буде змушений оплатити від восьми з половиною до сімнадцяти гривень офіційного штрафу.
<P>Проти таких, на перший погляд, логічних дій автоінспекції рішуче виступила громадська організація «Спілка водіїв». Її голова Сергій Овчинніков заявляє, що блокування або відбуксування автомобілів є грубим порушенням Конституції України, яка, як відомо, гарантує право на власність, що може обмежуватися лише відповідно до певних законодавчих актів:
<P>— А таких законів в Україні зараз немає, — розповідає Сергій Овчинніков. — Порушення правил дорожнього руху оформляються згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, в якому немає ані слова про примусову евакуацію транспортного засобу. І взагалі, в чинному українському законодавстві таке поняття, як «затримання транспортного засобу» не визначено. А тому будь-які дії працівників ДАІ з примусової евакуації та блокування авто є незаконними. Безумовно, ми не проти вирішення проблеми недозволеного паркування. Але боротися із порушниками потрібно лише законними методамим. А дії даішників можуть підпадати під статтю Кримінального кодексу, оскільки відбуксування автомобіля-штрафника можна кваліфікувати як «незаконне заволодіння транспортним засобом», тобто угон.
<P>Розв’язати непорозуміння може закон про безпеку дорожнього руху, який народні депутати можуть прийняти з дня на день. Поки що місцевим інспекторам руху залишається лише складати протокол про порушення та передавати його до суду.
<P>Проте практика блокувань припаркованих у заборонених місцях авто вже почалася минулої суботи, коли працівники ДАІ склали шість протоколів, за два наступні дні зафіксували іще близько двадцяти порушень.
<P>— Основні місця, які нас турбують і з яких ми почали — це площа Театральна та район вулиці Сагайдачної, поблизу ринку, — розповідає старший інспектор з пропаганди Рівенської ОР ДПС ДАІ УМВС Інна Березовська. — Нарікання на проблему з боку міської влади були вже давно. Ми вийшли із пропозицією рішучих дій до виконавчого комітету, нас підтримали. Насамперед ці заходи дозволять навести лад на дорогах та на тротуарах, до того ж за гроші, зібрані з порушників, ми зможемо поміняти деякі дорожні знаки, зробити нову розмітку.
<P>Із спеціально відведеними для стоянки місцями ситуація теж не дуже приваблива — їх, за словами Інни Березовської, не вистачає, проте центральні стоянки в середньому заповнені наполовину — більшість водіїв воліють залишати автомобіль у зручних для себе місцях.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса