Статті

Фіктивні протоколи про порушення покращують звітність

<P>За неналежне виконання службових обов’язків в області притягнено до відповідальності 356 посадових осіб. Як повідомив прокурор Рівненської області Олексій Баганець, працівники органів державного нагляду та державного контролю не лише не виконують свої функції, а й сприяють штучному нарощуванню показників своєї роботи.
<P>В області існує більше 40 управлінь, інспекцій, фондів, служб, на які згідно з чинним законодавством покладено функцію контролю за додержанням вимог законодавства суб’єктами правовідносин у всіх сферах життя.
<P>— Їхня діяльність, на жаль, не стала запорукою додержання законності та якості роботи контролюючих органів, — наголосив прокурор області. — З початку року опротестовано 205 незаконних рішень контролюючих органів. За неналежне виконання службових обов’язків до відповідальності, кримінальної у тому числі, притягнуто 356 осіб.
<P>Територіальним управлінням державної комісії цінних паперів та фондового ринку, починаючи з 2005-го року до моменту прокурорської перевірки (травень цього року — авт.), при виникненні порушень не складалися протоколи про притягнення порушників до адмінвідповідальності. У деяких випадках працівники органів державної службової діяльності вдавались до штучного нарощення показників, проінформував прокурор:
<P>— Дубенський міжрайонний прокурор направив у суд кримінальну справу стосовно службовця ДП “Дубенський лісгосп”, який склав протокол про вчинення жителем селища Смига адміністративного правопорушення, сфальсифікував від його імені пояснення, виніс постанову про притягнення його до адмінвідповідальності у вигляді штрафу 85 гривень. Сам особисто сплатив від імені правопорушника цей штраф. Такі злочинні дії були виявлені в ДП “Клеванський лісгосп”, “Зарічненській державній районній станції захисту рослин”. Дійшло до того, що вони складають ці протоколи, самі ходять у суд, дають пояснення і платять штраф.
<P>За словами прокурора області, прокурор м. Рівного та Острозький міжрайонний прокурор виявили факти службової недбалості та підкупності у діяльності державних податкових інспекторів.
<P>— Так прокурором міста Рівне розслідувана та скерована до суду кримінальна справа, порушена у червні цього року стосовно службових осіб ДПІ м. Рівного які, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, не організували заходів щодо проведення документальної перевірки одного з приватних підприємств, в якому безпідставно не було донараховано податкових зобов’язань на суму більше 300 тисяч гривень, — проінформував він.
<P>Звернув увагу прокурор і на те, що впродовж більше року гральні заклади області вели незаконну діяльність проведення азартних ігор без відповідних ліцензій міністерства фінансів України.
<P>— Більше того, в ході перевірки було встановлено, що деякі податкові інспектори потурають такій незаконній діяльності. Виявилося, що при проведенні перевірок фактів безліцензійної діяльності умисне не відображали у фактах документальної перевірки, чим надавали незаконні переваги власникам цих гральних закладів, — сказав прокурор. — Прокуратурою області складений протокол про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією стосовно двох податкових ревізорів податкової інспекції м. Рівне, які надали незаконні переваги службовим особам Товариства “Міжнародний торговий дім Літа”, власнику казино “Сова”, не зафіксували факти діяльності без ліцензії.
<P>Натомість начальник Державної податкової інспекції м. Рівного Михайло Калитюк, поки немає рішення суду, від коментарів утримується.
<P>За хабар засудили столичного податківця
<P>
<BR>Апеляційним судом Києва до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна засуджено головного державного податкового ревізора-інспектора ДПА у м. Києві, яка отримала від керівника комерційного банку хабара у розмірі 10 тисяч доларів за складення акта документальної перевірки цього банку без зазначення порушень податкового законодавства.
<P>Як повідомила прес-служба прокурора столиці України, судом першої інстанції хабарницю засуджено до умовного терміну покарання.
<P>Прокуратурою міста Києва було внесено апеляцію на м’якість призначеного покарання, за результатами розгляду якої дане рішення суду скасоване та постановлено новий вирок, що передбачає реальне відбуття покарання, повідомляє Інтернет портал 1+1.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса