Новини

Фінал фестивалю “Чайка”.

<P>25 червня нарешті відбувся фінал фестивалю „Чайка”, отже, скоро молодь України отримає чергову порцію зовсім новеньких, енергійних, як то кажуть „свіжих” кумирів.
<P>„Чайка” – один з небагатьох фестивалів, який дійсно дає можливість музикантам виразити себе. Цього року на диплом переможців претендувало 112 команд, але лише 20 з них були допущені до фіналу. З них повинно було залишитися лише чотири гурти, які й стали б майбутніми загальновизнаними зірками. Отже, 25 червня, о 16-30 в галереї „Лавра” відбувся фінал фесту. Вразила кількість слухачів – за розрахунками в лаврській галереї тусовалося не більш ніж три сотні людей, серед яких більшу частину складали музиканти, які чекали своєї черги на виступ, та їх „групи підтримки”. Доречи, вхід на „Чайку” був вільний. Звук та освітлення – окрема тема. Приміщення „галереї” не пристосовано до таких потужних тусовок, тому навіть фірмовий JBL-комплект не допоміг створити фірмовий саунд. У підсумку мали ефект спортивного залу – все грюкало, хрюкало та белькотіло в мікрофони.
<P>Першою „відстрілялася” Хорта – етнохоповий гурт з Запоріжжя. Відпрацювали хлопці практично в порожній зал, тому що частина аудиторії докурювала та допивала пиво біля входу, а інша ще навіть не дісталася до місця. До тих, що так і не доїхали, слід віднести частину журі – Олега Скрипку та Фоззі (ТНМК). Сашко Положинський, Ігорь Пелих, та Саша Кольцова („Крихітка Цахес”) підтягнулися лише під „фінал фіналу”. Одже, 17 з 20 заявлених команд грали практично „для себе”. Чому 17? Тому що з якихось причин 3 колективи також не змогли дістатися до Києва та не взяли участь в концерті. Що ж до якості та цікавості показаного музикантами матеріалу існують певні сумніви – майже всі гурти зливалися в єдину довгу композицію з невеличкими перервами на репліки ведучої. Доречи, в цій ролі випробувала себе Бажана – „відкриття” Чайки-7 (2005 рік). Для себе ми відмітили гурти <STRONG>„Джаі Ра” (Рівне)</STRONG>, „Н-Три” (Київ) та запорізьку „Хорту” – хлопці завели аудиторію і вигідно відрізнились від загальної маси цікавим, нестандартним матеріалом та енергетикою. Але журі мало трохи інші вподобання. Слід сказати, що журі складалося з декількох категорій – артисти, журналісти, оргкомітет та власне глядачі. І кожна категорія обирала одну, найбільш цікаву, за їх думкою, команду. Якщо з артистами, журналістами та з оргкомітетом все було зрозуміло – послухали, подивилися, оцінили та обрали більшістю голосів, то з визначенням вподобань аудиторії було складніше. Присутня молодь могла віддати свій голос за гурт лише при наявності спеціального запрошення, котрий треба було заздалегідь придбати разом із червневим номером журналу „Молоко”. Люди, котрі прийшли подивитися на дійство в останній момент, або ж за якихось причин просто не мали флаєра, нажаль, ніяк не могли вплинути на підсумок голосування. Тому тих, хто таки кинув запрошення з назвою команди в чарівну скриньку, можна було порахувати на пальцях. Після урочистої церемонії голосування та майже півгодинної перерви організатори таки назвали переможців. Тож, журналісти обрали гурт „Горгішелі” зі Львову, глядачі віддали перевагу „Ролліксу” (Херсон), організатори відмітили дипломом фіналістів „Н.Три” (Київ), а артисти вибрали запорізьку „Хорту”. Отже, саме ці чотири команди і будуть виступати на гала-концерті „Чайки” восени на одній сцені з вже відомими, загальновизнаними зірками. Але в останній момент до чотирьох гуртів-переможців приєднався ще один – „ Широко закриті очі” (Чернігів). З яких міркувань організатори вирішили додати до заявлених чотирьох супефіналістів п’яту команду, для нас залишилося таємницею. Ну що ж, в будь якому разі ми вітаємо переможців та будемо сподіватися побачити їх якомога скоріше не великих концертних майданчиках країни.
<P><STRONG>По материалам </STRONG><A href=”http://ter-a.com.ua”><STRONG>Територія А</STRONG></A>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса