Статті

Гаряча вода буде.

<P>На прес-конференції голови облдержадміністрації Віктора Матчука та його заступників у вівторок журналісти поцікавились: коли ж у місті з’явиться гаряча вода? Чіткої відповіді не прозвучало. “Вода буде, але дату назвати не можу”, — сказав в.о. заступника голови облдержадміністрації Володимир Новак. А його шеф конкретизував: “Як тільки буде газ, то буде на наступний день і гаряча вода”.
<P>Уся проблема, зі слів Володимира Новака, у відсутності лімітів НАК “Нафтогаз України” на комунальний газ. Але є надія, що справа незабаром зрушить з мертвої точки. І помиємось у теплій воді таки раніше, ніж 15 жовтня — в день офіційного початку опалювального сезону.
<P>Ось коротко ще декілька тем, які нині найбільше турбують обласну владу.
<P><STRONG>Борги із зарплати</STRONG>
<P>Вони збільшуються і нині вже перевищили 13 мільйонів гривень. Обласна влада сама звертається до людей, щоб вони вимагали заборговане через суд. “Ви заробили ці гроші — ви ні в кого нічого не повинні просити, ви повинні вимагати, а ми вам у цьому допоможемо”, — пообіцяв жителям області голова РОДА Віктор Матчук.
<P>Турбує владу й низька середня зарплата в області — на Рівненщині близько тисячі підприємств, де вона менша за мінімально допустиму. “Тут ідеться і про виплату зарплати в конвертах, і справді про недоплату людям”, — каже голова облдержадміністрації. Є підприємства, де середня зарплата, за офіційними даними, ледь перевищує… 30 гривень.
<P><STRONG>Брак іноземних інвестицій</STRONG>
<P>На одного жителя області припадає 71 долар і 80 центів, вкладених іноземцями в нашу економіку. У сусідній Волинській області, де й земля така сама, і люди — в півтора разу більше. Отже, владі є над чим працювати. Інтерес у залученні інвесторів, зі слів Віктора Матчука, у влади прямий: нові робочі місця — раз, прозорі правила гри — два. “Вони ж працюють по-білому”, — каже про закордонних інвесторів голова ОДА.
<P><STRONG>Несплата за землю</STRONG>
<P>Тут влада налаштована “закручувати гайки”. Віктор Матчук каже, що не дозволить нормально себе почувати підприємцям, які не платять за землю. Паралельно влада хоче проводити продаж вільних від забудови земельних ділянок виключно через аукціони. Заступник голови ОДА Юрій Благодир навів свіжий приклад Гощі. Тут у понеділок продали дві ділянки. Одна з них зі стартовою ціною 20 грн за квадратний метр “пішла з молотка” за 292 гривні за метр квадратний.
<P><STRONG>Віталій ГОЛУБЄВ</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса