Коментарі

Громовідвід для чиновників.

<P>Так рівненські підприємці називають державні “телефони довіри”. Корупція в ешелонах влади існує, однак її факти констатувати важко.
<P>Найбільшими проблемами у відносинах із владою підприємці називають труднощі з отриманням землі, дозволів на будівництво та хабарництво серед пожежників. Констатують, що хабарі доводиться давати, аби прискорити процес отримання дозволів: час — це гроші. Такі тези прозвучали днями на засіданні “круглого столу” на тему “Бізнес та влада: налагодження шляхів взаємодії”.
<P>
<BR>Протягом трьох місяців Рівненська обласна організація Всеукраїнської громадської організації “Українська Асоціація Маркетингу” реалізовувала проект з виявлення та протидії корупції у взаємодії підприємців та органів влади. Результатом моніторингу, проведеного у Сарненському та Гощанському районах, стали висновки, озвучені під час “круглого столу”. Зокрема підприємці стверджують, що офіційно землі ніде немає. Її можна отримати тільки за гроші. До депутатів зі своїми проблемами звертаються дуже рідко і лише в усній формі. А хабарі дають, щоб прискорити отримання тих чи інших дозвільних документів для бізнесу. Тому дозвільна система належить до однієї з найбільш корумпованих сфер діяльності влади. Водночас констатують, що телефони довіри, які створені чиновниками, — це не більш ніж галочка для звітності.
<P>— Не раз намагалася додзвонитися на ті телефони, однак не вийшло жодного разу, інколи просто спілкувалась з автовідповідачем, — розповідає Вікторія ЄРЕМЄЄВА, голова спілки підприємців Гощанського району.
<P>— Громовідвід для чиновників — ось що є ті телефони, — підтримав її Богдан ЛИМАР, керівник громадської організації “Рада підприємців Рівного”. — Чим далі від Рівного, тим менше видно, як риба гниє з голови. А от чистять її усюди з хвоста.
<P>Представник Держкомітету з підприємництва і регуляторної політики у Рівненській області Микола ТАРАСЮК сказав, що явка підприємців у дозвільні офіси дуже низька, як і участь у державних програмах відшкодування відсотків за користування кредитами.
<P>— Як тільки дізнаються, що це державні кошти, що потім їх використання перевірятимуть, так і зникає бажання співпрацювати з нами, — констатує він. — Бо перевірки — це теж фактор, який заважає нормально розвиватися бізнесу. А взагалі потрібно, щоб платники податку у нас були такими ж свідомими, як і в Європі — цікавились, куди і на що використовуються їхні кошти, а не займали позицію, як кажуть, скраю.
<P>Голова Рівненської обласної асоціації підприємців Роман КАШИНЧАР сказав, що світогляд підприємця треба змінювати його обізнаністю. Наприклад, у Кримінальному кодексі є стаття за втручання у підприємницьку діяльність. Але хто про неї знає? Він також порушив питання щодо громадської ради з питань підприємництва при ОДА. Рада давно існує лише на папері, і ніхто не збирає її засідання.
<P>— Офіційно її головою є голова РОДА, а заступником — перший заступник голови РОДА, — приєднався до розмови пан Тарасюк. — А чому власне таке формування ради? Нехай би було 50 на 50. І взагалі, нехай би вона працювала.
<P>— До речі, Матчук теж колись входив до ради підприємців міста, — додав пан Лимар. — А тепер ми для нього ширма.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса