Коментарі

Гроші діабетикам дали, а на що саме — так і не сказали

<P>Цього року кількість хворих на цукровий діабет в області збільшилася майже на дві тисячі. От тільки владу, схоже, це не дуже турбує — навіть на закупівлю медичних препаратів, необхідних діабетикам щоденно, зараз обов’язково проводять тендер, через що ліки потрапляють до хворих із затримкою.
<P>— Кількість хворих на цукровий діабет подвоюється кожні 10-15 років. Зараз в області налічується 21,5 тисячі діабетиків, однак справжня цифра може бути вдвічі більшою, оскільки багато людей на ранніх стадіях хвороби навіть не підозрюють про неї, — розповідає головний позаштатний ендокринолог управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Алла Черняк. — Діабет небезпечний своїми ускладненнями, що часто призводять до інвалідності чи смерті хворого.
<P>Значно тяжче перебігає захворювання у дітей.
<P>— Цього року в області виявили ще 17 випадків діабету в дітей, тепер їх в області 134. Всі вони хворі на діабет типу 1, тобто потребують щоденного прийому інсуліну, — розповідає дитячий ендокринолог обласного ендокринологічного диспансеру Людмила Мініч. — Дуже багато серед хворих дітей дошкільного віку. Їх не завжди приймають до дитсадків, тому що бояться брати на себе відповідальність за таких дітей. До того ж це і зайва морока — робити їм кожного дня ін’єкції. У школярів теж виникають проблеми із навчанням, тому що дехто з них проходить курс лікування у медичних закладах 4-5 разів на рік, через що доводиться переходити на індивідуальний план навчання.
<P>Як повідомили медики, цього року інсуліном забезпечили усіх хворих, кому він треба щоденно. хоча іноді цей препарат постачали із затримками, причина яких у самій системі закупівлі та розподілення ліків.
<P>— Для закупівлі цих препаратів для хворих в області цього року виділили 3,5 мільйона гривень, при тому що понад один мільйон гривень залишився ще з минулого року. Тобто гроші є, проте не вироблено механізму, за яким ці гроші розподілятимуться як на препарати, так і на медичне обладнання. Програма, за якою це робилося раніше, закінчується цього року, а нового розпорядження поки що немає, — зазначила пані Черняк.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса