Статті

Гроші для онкодиспансеру в Рівному просили у віце-прем’єра

<P>Під час візиту на Рівненщину минулого тижня віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник відвідав Рівненський обласний онкологічний диспансер.
<P>Головний лікар закладу Григорій Максим’як та голова Рівненської ОДА Віктор Матчук не тільки продемонстрували урядовцю роботу медичної установи, а й розповіли про проблеми його добудови.
<P>
<BR>— Першу чергу будівельних робіт змогли завершити. Зараз тут лікуємо усіх хворих, але обладнання неможливо розмістити у цьому приміщенні, тому частину хворих госпіталізували в старе приміщення диспансеру, — розповів Григорій Максим’як пану Васюнику. — Для добудови ж іншого корпусу потрібно 67,5 мільйона гривень. З яких 32 мільйони потрібно для того, щоб завершити будівельні та монтажні роботи, а 35 мільйонів треба витратити на закупівлю сучасного технологічного обладнання та оснащення кабінетів і лікарняних палат.
<P>Проте й без цього рівненський диспансер є одним з найкращих у Західній Україні. Лікарі змогли налагодити дієву схему виявлення та лікування онкохворих. Власне диспансер і розбудовується як регіональний центр лікування раку для Рівненської, Волинської та Хмельницької областей.
<P>Уже маючи існуючі ресурси, наш лікувальний заклад щороку в середньому лікує понад три тисячі онкохворих. Великим кроком вперед стало придбання нідерландського спеціального апарата MistoSelectron HDR (V3) для трахітерапії.
<P>Проте досить важливою залишається проблема виявлення захворюваності на ранніх стадіях. Адже через важкий стан захворювання з дві третини пацієнтів помирає, — константував Григорій Максим’як:
<P>— Так минулого року ми полікували 2850 хворих, а всього у нас на обліку перебуває понад 16 тисяч жителів Рівненщини.
<P>Іван Васюник зазначив: проблема подолання захворюваності на рак уже давно стала загальнонаціональною, навіть Президент України видав указ щодо створення Національного інституту лікування раку.
<P>— За статистикою смертність населення країни від раку знаходиться на другому місці після захворювань серцево-судинної системи, тому усі заходи щодо лікування онкозахворювання мають носити системний і довготривалий характер. Особливу увагу потрібно приділити ранньому виявленню захворювання, — зауважив віце-прем’єр.
<P>Урядовець переконаний, що під час внесення змін до бюджету цього року вдасться викроїти необхідні кошти для завершення будівництва диспансеру, щоб уже в кінці цього року — на початку наступного здати його в експлуатацію.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса