Новини

“Хай би ловили тих, хто дійсно порушує, а то дітей затримують”

<P>До міськвідділу міліції з вулиць Рівного правоохоронці забрали трьох неповнолітніх, які розповсюджували газети. Їх затримали для дачі пояснень та викликали у міліцію батьків. Самі ж правоохоронці пояснюють це тим, що проводили планову перевірку, щоб з’ясувати, чи не порушуються права дітей.
<P>Роман Рижий та Володимир Моцьор розповсюджували газети на майдані Незалежності. Як розповідають хлопці, до них підійшли два чоловіки, одягнені у цивільний одяг. Вони запитали, хто розповсюджує газету, а потім, пред’явивши посвідчення працівників міліції, попросили пройти за ними у міськвідділ.
<P>— Я приїхав у Рівне з Кривого Рогу до дідуся і бабусі, — розповідає 13-річний Роман Рижий. — Навіть телефону до них не знав, то вони по комп’ютеру визначили. Поки приїхав дідусь, вони ставили мені різні питання про розповсюдження газет.
<P>Дідусь Романа Павло Подлєсний поспішав на роботу, коли його викликали у міліцію забрати онука.
<P>— Я був обурений до краю, — каже він. — Хай би ловили тих, хто дійсно краде, порушує, а то дітей затримують. Ще й мого часу три години забрали. Нам пояснили, що за вказівкою прокурора перевіряють, як ці діти розповсюджують газети. У міліції ми пояснили, що знаємо, чим займаються наші діти.
<P>Мати 14-річного Володимира Моцьора Валентина теж на роботу вчасно не потрапила.
<P>— Подзвонили і сказали, що мій син у міліції, без мене вони його не можуть відпустити, щоб я приїхала і забрала його, — пригадує Валентина Моцьор. — Я поки добігла, то різні думки у голову приходили. Думала, що, може, хто побив його. Я була впевнена, що він вдень розповсюджує газети і нічого поганого не робить. Уже на місці мені пояснили, що затримали хлопців, бо думають, що вони скуповують газети у кіосках, а потім перепродують їх. І за наказом прокуратури вони перевіряють, чи їх як неповнолітніх не експлуатують. Я пояснила, що мій син уже два роки є учасником благодійної акції.
<P>Прокурор міста Рівного Роман Федик пояснив, що працівниками прокуратури проводиться перевірка, чи дотримуються права та інтереси неповнолітніх. А стосовно того, що дітей з вулиці забирали у міськвідділ люди в цивільному і брали у них пояснення без батьків, то прокурору такі факти, за його словами, невідомі.
<P>Можна зрозуміти прагнення прокуратури перевірити, чи не порушуються часом права неповнолітніх розповсюджувачів газет. Права дітей — це святе. Але виникає інше питання: чи мають право міліціонери серед білого дня затримувати на вулиці неповнолітніх дітей, вести їх до міліції й брати пояснення у відсутності батьків? Можливо, якраз саме тут і порушуються права неповнолітніх?Юрист “Рівненської газети” Тетяна Голубока вважає, що згідно з чинним законодавством затримувати дитину можна лише як винятковий захід і тільки у випадках та порядку, встановлених законом. Про затримання дитини відповідні органи мають негайно повідомити батьків дитини чи осіб, які їх замінюють, а також органи прокуратури. Юрист вважає, що законних підстав затримувати дітей у правоохоронців не було. Також не було підстав брати пояснення у дітей без відома батьків.
<P>Звичайно, протримати в міліції кілька годин дітей, які розповсюджують газети, — це легше і безпечніше, ніж зловити “реального” бандита. Або хоча б… врешті-решт розкрити зухвале пограбування офісу Видавничого дому “ОГО”, з яким нашим правоохоронцям не вдається впоратись вже понад два роки. Ось і крутиться думка: чи з тими воюєте, панове правоохоронці?.. Невже ж справжніх злодіїв усіх переловили, що за дітей взялись?
<P>Ольга МІХНЬОВ, Ігор ПИСАРЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса