Статті

Хлопчину завалив пісок

<P>Дев’ятирічний Євген минулої п’ятниці потрапив під обвал піску у кар’єрі, що в селі Дядьковичі Рівненського району. Хлопця придавило піском, коли той грався із однокласником у кар’єрі. Женю після госпіталізації у хірургічне відділення обласної клінічної лікарні в задовільному стані відправили додому.
<P>Батьки Євгена були впевнені: їх син у школі, займається на групі продовженого дня, адже він кожного дня залишався там до п’ятої. Однак школярів, як виявилося, в той день відпустили. Але Женя після школи пішов не додому, а до бабусі. Вони з однокласником Миколкою переодяглись, сіли на велосипеди і поїхали у сторону кар’єра. Батька в обідню пору по телефону повідомили, що його сина доставили у лікарню.
<P>— Мені сусідка подзвонила і сказала, щоб їхав у лікарню, бо щось трапилось з Женіком, — розповідає Олег Дригуля. — Ніхто конкретно нічого не казав. Вже у лікарні медики повідомили, що у нього придушена ліва нирка і частина печінки. Переломів, на щастя, не було.
<P>Як розповідає однокласник Жені 8-річний Микола Боярчук, у кар’єрі вони гралися, там і побачили дошку, яка стирчала з піску. Той стояв позаду, а Женя присів на коліна і почав витягати ту дошку. І в той момент порода обвалилась, Коля відскочив, а Женю присипало піском. Перший раз його присипало по груди, лише голова і одна рука були зверху, а потім присипало і голову. Пісок навалив на груди, а верхній шар з травою впав на обличчя.
<P>— Йому на ноги впав пісок і я почав його витягати, — розказує Микола Боярчук. —Але тут знову посипалось і накрило Женю з головою. Я побіг кликати людей. Пішов до одного будинку, але там ніхто не вийшов. Потім побіг до іншого, то вийшли люди та пішли його відкопувати лопатами.
<P>Хлопчину, кажуть, врятувало те, що на обличчя впав не пісок, а трава і він мав чим дихати. І, найголовніше, що товариш Євгена у цій ситуації не розгубився.
<P>— Коля міг перелякатися, до вечора просидіти вдома і нічого нікому не сказати, — розмірковує батько Євгена. — Все могло бути набагато гірше. Але він герой, врятував товариша, побіг по сусідах, які збіглись і викопали дитину.
<P>Хлопчину одразу ж госпіталізували, бо була підозра на крововилив. Проте Євгена після обстеження виписали. У лікарні він пробув лише чотири дні.
<P>— Він почуває себе нормально, — говорить мама Євгена Наталія. — У нього була опущена ліва нирка та придушена печінка. Та вже його виписали додому.
<P>Мати каже, що не може передати словами, наскільки вдячна Миколці, який не перелякався, а покликав на допомогу, чим врятував їхнього сина.
<P>Кар’єром, у якому це сталося, користуються лише місцеві жителі. Кому піску треба набрати, той і копає. Пригадують випадок, як неподалік цього місця три-чотири роки тому двох чоловіків з сусіднього села обвалом піску в кар’єрі придавило на смерть.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса