Новини

“Хлорку” рівняни пити більше не будуть

<P>Незабаром у Рівному водопровідну воду не хлоруватимуть, адже обласне підприємство «Рівнеоблводоканал» розпочало запровадження нової технології її знезараження.
<P>Досі для знищення хвороботворних мікроорганізмів у водопровідній воді повсюдно застосовувався рідкий хлор. Ця речовина мало того, що небезпечна в експлуатації, оскільки має вибухові властивості, так вона ще й може негативно впливати на здоров’я, оскільки має канцерогенну дію. Фахівці «Рівнеоблводоканалу» вирішили нещодавно замінити її більш перспективним дезінфікатом — гіпохлоритом натрію. Як розповів директор підприємства Володимир Хомко, у гіпохлориту в порівнянні з хлором є чимало переваг: для дезінфекції води потрібна його менша кількість, він не роз’їдає металеві водопровідні труби, безпечний в експлуатації, менш токсичний і має високу здатність до знищення вірусів та бактерій, у тому числі й ВІЛ. Крім цього, він, хоч має таку ж вартість, як і рідкий хлор, дозволяє зекономити, адже для його використання не потрібні засоби безпеки, зокрема протигази. Постачатимуть новий дезінфікат з Дніпродзержинська, де його випускають на заводі «Азот».
<P>Нині воду, знезаражену гіпохлоритом натрію, уже подають у центральну частину міста. А через три місяці, коли працювати з ним навчиться персонал решти насосних станцій обласного центру, її постачатимуть усьому Рівному. До речі, наше місто стане другим в Україні після Івано-Франківська, яке запровадило технологію очищення води гіпохлоритом натрію.
<P>Жаль лише, що Рівненський АЗОТ таку корисну для міста речовину не випускає, але хто зна, можливо Азотівці зацікавлять таким близьким та постійним клієнтом як водоканал?

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса