Статті

“Ходжу в тому, що люди поприносили, бо все своє нажите майно втратила”

<P>Пенсіонерка Надія Нечипорук із сьомого будинку на вулиці Яворницького у Рівному вже другий рік живе у квартирі, що постраждала від пожежі. Каже, що сусід Микола, який поселився за стінкою, так розігрівав водопровідну трубу, що згоріла її трикімнатна квартира. Справа давно у суді, проте чи сплатить сусід матеріальні та моральні збитки — невідомо.
<P>У той січневий день, пригадує Тетяна, дружина онука пані Надії, підняла слухавку телефона. Сусід, що поселився рік тому, подзвонив, щоб попередити, що буде розігрівати водопровідну трубу, яка замерзла. Та взяла на руки однорічного синочка і відправилась до сестри. Не встигла переступити сестрин поріг, як зателефонувала їй бабуся, голосячи в трубку, що у них горить квартира.
<P>— Таня перебралась до мене після одруження зі моїм онуком, через рік народила Віталика, — розповідає Надія Нечипорук. — От вони і жили у кімнаті, яку я їм виділила. Саме звідти і почалася пожежа. Кімната та була зачинена на ключ, бо там ми зберігали все найцінніше.
<P>Ще до появи пожежників сусід Микола прибіг на допомогу. Сусід не заперечував, що саме з його вини у пору лютих морозів загорілася сусідська квартира. З’явився у цей момент і онук Надії Нечипорук та кинувся у квартиру, щоб рятувати дружину з дитиною, бо думав, що вони залишились там (потім, надихавшись їдкого диму, він провів більше місяця в реанімації — авт.). Двері у кімнату вибили. Рідних там не побачили, а рятувати майно вже було пізно. Вогонь повністю знищив кімнату і сусідню кухню.
<P>Сусід просив потерпілих не подавати у суд, бо пообіцяв самотужки зробити ремонт у знищеному житлі. Жінка повірила та позов до суду не подала.
<P>— Ми залишилися на вулиці, хто у чому був одягнений, навіть підгузників сухих не було, щоб дитя переодягти, — розказує Тетяна Хоміч. — Усе згоріло, все!
<P>Наступного дня родина пішла у пожежну частину, та склала список майна, яке згоріло. Потерпілі чекали півроку, та справа з місця не рухалася. Тоді сусід заявив, що згоден відшкодувати всі збитки у судовому порядку.
<P>Уже наступного дня з Рівненського міського управління МНС Надії Нечипорук прийшло повідомлення про відмову у порушенні кримінальної справи за фактом виникнення пожежі, але винним у цьому визнали сусіда Миколу, який працював у міськвідділі міліції на посаді старшини роти патрульної постової служби. Жінці пояснили: він під час проведення робіт із розігріву водопровідної труби за допомогою бензинової лампи не забезпечив захист горючих конструкцій, що призвело до пожежі.
<P>Відтак пана Миколу притягнули лише до адміністративної відповідальності та повідомили, що згідно з Цивільним кодексом України, громадянка Нечипорук має право подати позов до суду про відшкодування заподіяних збитків у порядку цивільного судочинства.
<P>Пані Надія грошей на суди не мала, тому обходила всі можливі інстанції. Незабаром почали приходити “дружки” сусіда та погрожувати жінці, що, мовляв, зроблять так, що ще вона йому винна залишиться. Зрештою, жінка звернулась до суду та до прокуратури міста – щоб остання представляла її інтереси в суді.
<P>— Тепер суд щоразу переносять і переносять, — бідкається Надія Нечипорук. — Я вже не маю сили більше так жити. Ходжу в тому, що люди поприносили, бо все своє нажите майно втратила. Тільки он вікна поставили та двері нові. Сусід лише стелю зробив тоді, бо до нього дірка була після пожежі. Так на цьому заглухло все. А я тепер як суп варю, боюсь, щоб зі стелі згарки не впали. Грошей зовсім немає, бо доглядаю сина-інваліда.
<P>Втираючи сльози, Надія Нечипорук проходить до кімнати, яка межує з кухнею сусіда.
<P>— От бачите, там дірка така, яка не могла сама собою утворитись — він підкопав її та засунув туди цю лампу, — продовжує хазяйка згорілої квартири. — А у суді ми тепер не можемо довести, що у нас майно згоріло, яке тут було. Від нас вимагають пред’явити чеки на меблі та техніку, яка тут була. Але це нереально, бо все згоріло.
<P>Жінка не має ні сил, ні коштів самотужки зробити ремонт у квартирі, бо з мінімальної пенсії ледь витягує на прожиття. Її онуки з синочком живуть у підвальному приміщенні, яке їм після пожежі виділила міська влада. Говорять, що умови там нелюдські, але діватись нікуди.
<P>Судовий розгляд справи, за яким сусід Надії Нечипорук Микола Новак має відшкодувати їй матеріальні і моральні збитки, щоразу відкладається. 23 тисячі гривень — таку суму жінка планує стягнути з сусіда, щоб зробити ремонт у понівеченому житлі, та 25 тисяч моральної шкоди за те, що залишилась на вулиці узимку без нічого. Її онучка бажає відсудити у пана Миколи 35 тисяч, адже у квартирі згоріло все нажите нею після весілля.
<P>Не раз намагались кореспонденти “ГАЗЕТИ” достукатись і у квартиру сусіда, щоб почути його слово на свій захист. Та для журналістів його двері так і залишились зачинені.
<P>Коментар
<P>Ірина АЛЄШКО, помічник прокурора м. Рівного зазначила, що на даний момент справа знаходиться у суді:
<P>— Зараз стоїть питання доказів щодо підтвердження вартості матеріальної шкоди. Жінка бажає відшкодувати 23 тисячі матеріальної шкоди, завданої пожежею.
<P>Якщо ви бажаєте допомогти родині Нечипоруків, можете перерахувати кошти на розрахункові рахунки:
<P>МФО 333368
<P>ЗКПО 09333401
<P>Р/р 373108 Надії Нечипорук
<P>р/р 1000732186 Тетяні Хоміч

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса