Новини

Хомич та Першогуба житимуть по сусідству?

<P>На минулій сесії Рівненської міськради серед прізвищ людей, яким представники міської влади безоплатно передали у приватну власність земельні ділянки, пролунали й депутатські — Хомич та Першогуба. На яких підставах здійснювалася передача землі, дізнавалася кореспондент “ГАЗЕТИ”.
<P>Сім років тому Олег Хомич, який на той час ще не був депутатом Рівненської обласної ради, згідно з рішенням міськради отримав у постійне користування земельну ділянку площею 1800 метрів квадратних на вулиці Миколи Хвильового. У проекті рішення також було вказано, що частину землі депутату виділили “…для перепрофілювання дитячого навчального дошкільного закладу під житловий будинок…”
<P>— Будинок не пристосований під дитсадок, — роз’яснив Олег Хомич. — Це звичайний житловий будинок, у якому певний час був навчальний заклад. Будівля була здана в експлуатацію ще у 34-му році. Свого часу я придбав її у дуже занедбаному стані на аукціоні. Потім перепланував та продав частину дому.
<P>Пан Хомич пояснив, що оскільки у нині діючому земельному кодексі для фізичних осіб не передбачено поняття постійного користування землею, він підготував необхідні документи для приватизації земельної ділянки.
<P>Згідно з депутатським рішенням, пан Хомич зможе приватизувати земельну ділянку площею 981 метр квадратний. Із них 844 метри за рахунок земель, які були у нього в постійному користуванні. Ще 137 метрів квадратних депутат отримав із земель запасу житлової та громадської забудови міста.
<P>За тією ж адресою отримала таку ж за площею ділянку того дня й Ольга Першогуба. Чи є жінка родичкою депутата Рівненської міськради Віталія Першогуби пан Хомич не уточнив, сказавши, що не знає.
<P>Натомість Віталій Першогуба одразу підтвердив, що пані Ольга, якій депутати передали безоплатно у приватну власність земельну ділянку, є його матір’ю. Разом з тим, депутат поцікавився, у чому причина такої підвищеної уваги до цього питання.
<P>— Вона придбали частину будинку, який належав Олегу Хомичу, і знаходиться на землі, що була у нього в постійному користуванні, — пояснив він. — Передача земельної ділянки у приватну власність здійснювалась на основі договору купівлі-продажу. Нічого незаконного у цьому немає, — підкреслив пан Першогуба.
<P>Хто саме житиме у цьому будинку, депутат не уточнив.
<P>Заступник начальника міського управління земельних відносин Іван Очередько пояснив, що згідно з земельним кодексом людина, яка володіє нерухомим майном на земельній ділянці, що була у нього в постійному користуванні, має право отримати її безоплатно у приватну власність.
<P>Марина ПОПОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса