Новини

Хто з Рівненських нардепів голосував за зміни до Конституції

Сьогодні Рада ухвалила новий Закон про судоустрій і статус суддів та прийняла зміни до Конституції (щодо правосуддя) (№3524) в цілому.

За зміни до Конституції (щодо правосуддя) проголосували 335 народних депутатів. Портал “ЧаРівне.інфо” вирішив дізнатися, хто з нардепів з Рівненщини підтримав проект Закону.

Як зазначає УП, зміни до Конституції передбачають “деполітизацію і забезпечення незалежності судової влади”. Питання призначення, переведення суддів перенесено до повноважень Вищої ради правосуддя, яка створена замість Вищої ради юстиції. Зміни передбачають створення нового Верховного суду. Призначення суддів безстроково вирішується Вищою радою правосуддя, а не Верховною Радою, як це було до цього моменту. За словами заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова, нові зміни “спрощують” процедуру притягнення судді до відповідальності. Він каже, що Закон обмежує суддівський імунітет.

Проте деякі фракції впевнені, що сьогодні відбувся “тріумф Петра Порошенка, узурпація судової гілки влади президентом” та змова олігархічних груп. Голова правління Центру Протидії Корупції Віталій Шабунін припустив, що ГПУ за таке голосування нікого з “Опозиційного блоку” не притягуватиме до відповідальності:

Як голосували рівненські нардепи:

Олександр Дехтярчук, Василь Яніцький (обидва БПП “Солідарність”) – за;

Юрій Вознюк, Віталій Корчик, Вадим Сидорчук (всі “Народний фронт”) – за;

Олег Осуховський, позафракційний, який представляє у Верховній Раді ВО “Свобода” – проти;

Андрій Лозовий, “Радикальна партія Ляшка” – утримався.

Сергій Євтушок, ВО “Батьківщина” – за.

Денис ГРИЩУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса