Коментарі

Хто замінить Матчука?

<P>Майже завершились коаліційні перемовини між переможцями дострокових парламентських виборів й узгоджені квоти на міністерські посади. За версією інтернет-видання “Українська правда”, НУ-НС та БЮТ отримують по дванадцять міністерських портфелів. Це означає що частина представників виборчих списків стануть депутатами українського парламенту лише на кілька днів, а потім їхні місця займуть наступні за списком кандидатури. Як писала “ОГО” №40 від 4 жовтня, Рівненщині доведеться шукати нового губернатора. Адже Віктор Матчук посідає 82 номер у списку НУ-НС і фактично є без п’яти хвилин депутатом. Журналісти газети досліджували, хто має бажання та шанси зайняти одне з головних крісел області.
<P>Юрій БЛАГОДИР
<P>Молодий і перспективний політик, саме такими словами характеризують заступника голови Рівненської облдержадміністрації Юрія Благодира. У свої тридцять три роки має великий досвід роботи на керівних посадах в адміністраціях різної величини та в бізнес-структурах. Зокрема обіймав посаду заступника генерального директора ТОВ “Кратос”, яким керує БЮТівець Валерій Богуцький. Депутат обласної ради та керівник фракції “Народної партії”.
<P>За деякою інформацією, призначення Юрія Благодира у “губернаторське” крісло лобіюють одразу два впливових політики. Перший — це, фактично депутат, №9 у списку Блоку Литвина, Микола Шершун. Другий — “регіонал” Василь Берташ, який за непідтвердженою інформацією особисто контролює підготовку документації на подання до Секретаріату Президента. Однак навіть за відсутності впливових покровителів, Юрій Анатолійович і сам може за себе постояти, оскільки має дружні відносини із самим Володимиром Литвином.
<P>Станіслав САВІНСЬКИЙ
<P>Колишній директор ЗАТ “Консюмерс Скло – Зоря”, а нині депутат обласної ради (фракція БЮТ). У червні цього року пішов з посади директора. Деякі джерела неофіційно пов’язували звільнення Станіслава Савінського з його активною політичною діяльністю. “Розборки” навколо Клеванської нафтобази (ДП “Оптіма-770-Р”) привертали надто багато уваги до директора-депутата, а відповідно й до самого підприємства, що не є корисним для будь-якого бізнесу. Тому французькі власники заводу попросили піти директора з посади.
<P>Як повідомляють поінформовані джерела, головним лобістом призначення Савінського на голову облдержадміністрації є голова облради Олександр Данильчук. Кажуть, що навіть документи в Київ голова облради возив особисто.
<P>На думку експертів, Станіслав Савінський — претендент №1 на посаду. Якщо це станеться, то керівництво області (голова облради та голова ОДА) будуть представниками однієї політичної сили.
<P>Анатолій КАМІНСЬКИЙ
<P>“Старий воїн — мудрий воїн” — це на сто відсотків про віце-президента компанії “Інсеко” Анатолія Камінського. Ще за часів Леоніда Кучми він довгий час очолював Рівненську райдержадміністрацію, був і є в тісних дружніх стосунках з екс-головою ОДА, а нині заступником міністра Миколою Сорокою. Саме останній, за деякою інформацією, просуває призначення Камінського на посаду голови Рівненської облдержадміністрації. Незважаючи на неактуальну, на сьогоднішній коаліційний момент, партійну належність Камінського та Сороки, не можна відкидати та применшувати вагу та можливості обох політиків у вирішенні кадрових питань.
<P>Анатолій ЮХИМЕНКО
<P>“Регіонала” Анатолія Юхименка також називають серед претендентів на головну посаду області. Більшість експертів схиляються до думки, що ця кандидатура має найменше, серед названих, шансів на призначення. Але політика — це мистецтво неможливого, тому однозначно заперечувати імовірність призначення Юхименка головою ОДА не можна.
<P>
<BR>Однак губернаторські “розклади” — це не єдині процеси, які зумовлені імовірним переходом Віктора Матчука на парламентську роботу. Оскільки він є ще й депутатом облради, від цього депутатства доведеться відмовитись. І тоді нова людина зі списку “Нашої України” стане депутатом — це буде директор Костопільського склозаводу Андрій Філімонюк.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса