Новини

Іграшкову фабрику витіснять офіси

<P>Дві шестиповерхові будівлі невдовзі можуть з’явитися на місці ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка”. Житлово-офісний комплекс у центрі Рівного на вулиці Гетьмана Мазепи, 3, де нині розташоване підприємство, будуватиме колишній директор КТП “Комуненергія” Володимир ЗЛЕНКО. У цьому йому допомагатиме діловий партнер — Ігор ІВАНКОВ. Відтак, доля ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” розвиватиметься в одному з двох напрямків — перенесення виробництва на інше місце або ліквідація.
<P>Іграшки виробляють газовики
<P>71,42 відсотка (120 акцій) статутного капіталу ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” належить Ігорю ІВАНКОВУ. Він відомий тим, що попрацював головою правління “Чернігівгаз”, менеджером “Волиньгаз”, “Львівгаз” і “Чернівцігаз”. Цікаво, що двома акціями товариства (1,19% статутного капіталу), за даними Державної установи “Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України”, володіє Володимир ЗЛЕНКО. Рівнянам він запам’ятався, коли рік тому очолював КТП “Комуненергія”. Нині Володимир Зленко працює заступником голови правління ВАТ “Укртранснафта”, яка експлуатує систему магістральних нафтопроводів України, другу за розмірами в Європі.
<P>Володимир Зленко у розмові з кореспондентом “ОГО” зізнався, що насправді він ділить з Ігорем Іванковим бізнес 50 на 50. Натомість малу кількість акцій у статутному капіталі ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” пояснив доволі просто — до певного часу не міг показувати реальну частку майна підприємства.
<P>Партнери продають свою частку
<P>Сьогодні на іграшковій фабриці працює приблизно 25 осіб. “Рівненчанка” спеціалізується на виготовленні новорічної атрибутики. Фабрика вважається чи не єдиним підприємством в Україні, яке випускає карнавальні маски. Свою продукцію вона повністю збуває на українському ринку.
<P>Нещодавно, 12 липня, на ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” відбулася зміна керівництва. На посаді голови правління товариства Віктора ДОМАНСЬКОГО замінила директор ТОВ “Агат-Комплекс” (м. Львів) Марія САВРОНЬ. Втім, пан Доманський стверджує, що він ще не бачив наказу про своє звільнення.
<P>Водночас збори акціонерів звільнили Володимира Зленка з посади голови Спостережної ради ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка”, а його партнера Ігоря Іванкова — з посади члена цієї ради. Перед цим у червні акціонери ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” опублікували оголошення про продаж акцій підприємства. Вони готові позбутися 77,77 відсотка цінних паперів.
<P>Як пише газета “Деловая столица”, загалом, власники 140 із 180 акцій ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” — Ігор Іванков (120), Ірина Зленко (18) та Володимир Зленко (2) планували виручити за них смішну суму — 1459 гривень 50 копійок. Видання зазначає, що досить низька вартість цінних паперів пояснюється бажанням Іванкова з компанією продати акції на сторону за зовсім іншу ціну.
<P>До речі, Володимир Зленко визнав, що вони з Ігорем Іванковим нині працюють над питанням продажу цінних паперів іграшкової фабрики. Однак колишній директор КТП “Комуненергія” підкреслив: поки акції ще не продали.
<P>Зрештою, чи позбулися партнери активів підприємства, стане відомо найближчим часом, коли пройдуть збори акціонерів ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка”.Іграшкову фабрику — за межі центру
<P>Водночас акціонери мають вирішити ще одне суттєве питання — перенести іграшкову фабрику чи змиритися з її ліквідацією.
<P>Між іншим, питання про перенесення ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” стоїть вже не перший рік. Як пригадав колишній голова правління товариства Віктор Доманський, ще в 1989 році розпочалося будівництво приміщення для фабрики там, де нині розташоване ДП “Бурштин України”:
<P>— Об’єкт був готовий на 79 відсотків, але виникли проблеми з фінансуванням, і розпорядженням Кабміну приміщення передали для бурштинової фабрики. Нам багато обіцяли, що компенсують витрати, але це так і залишилося на словах. У приміщенні, де нині працює іграшкова фабрика, майже нічого не зроблено, бо всі кошти спрямовували на будівництво на вулиці Київській.
<P>Куди перенесуть фабрику — ніхто сказати не може. Віктор Доманський каже, що нині іде пошук місця, де можна розмістити виробництво. За його словами, керівництво фабрики переглянуло кілька об’єктів, але на заваді переїзду підприємства стала висока ціна.
<P>— Без інвестицій нам не потягнути нове приміщення, — зауважив пан Доманський. — Хоча все залежить від основних акціонерів, які мають вирішити — переносити фабрику чи ні.
<P>Офіси замість “Рівненчанки”
<P>У ситуації навколо ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка” відомо лише одне. Це те, що на цьому місці невдовзі зведуть житлово-офісний комплекс. Як повідомив заступник начальника міського управління земельних відносин Іван ОЧЕРЕДЬКО, 26 квітня цього року сесія Рівнеради дала згоду, щоб земельну ділянку під іграшковою фабрикою оформили для “будівництва та обслуговування офісно-громадсько-житлового комплексу”.
<P>Один з основних акціонерів Володимир Зленко зауважив, що з Ігорем Іванковим вони запланували побудувати на місці “Рівненчанки” дві шестиповерхові споруди:
<P>— Один будинок повністю здамо під офіси, а в іншому на першому поверсі розмістяться об’єкти соціальної сфери, а решта п’ять поверхів піде під квартири.
<P>Втім, якщо Ігор Іванков і Володимир Зленко продадуть свою частку акцій ЗАТ “Фабрика “Рівненчанка”, то житлово-офісний комплекс на вулиці Гетьмана Мазепи, 3 у центрі Рівного будуватиме хтось інший. Як припускає заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК, до початку будівельних робіт на місці іграшкової фабрики може минути приблизно півроку. За його словами, саме стільки часу необхідно, аби зробити проект землеустрою, його затвердити й отримати дозвіл на будівництво.
<P>n думка з приводу
<P>Віктор ЧАЙКА, міський голова Рівного:
<P>— До мене приходили люди з проектом будівництва на території іграшкової фабрики “Рівненчанка”. Хоча нині я не бачу, щоб акціонери до кінця визначились з цього приводу. Думаю, що в перспективі цей мікрорайон забудують.
<P>До речі, від фабрики, де нині працює 20 осіб, залишилась одна назва. Сьогодні всіх цікавить земельна ділянка під нею у центрі міста.
<P>Володимир МИКОЛАЙЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса