Статті

Інвалід подає на міську владу в суд.

<P>Уже півроку пенсіонер та інвалід з дитинства Анатолій Осипчук сидить на валізах. Бо саме стільки часу йому погрожують виселити з кількох підвальних кімнат, де він облаштував майстерню з ремонту побутової техніки. На засіданні конкурсної комісії, яке відбулося торік у грудні, вирішили забрати у нього приміщення та віддати одному приватному підприємцю. Проте товариство інвалідів Рівненщини знайшло у проведенні конкурсу ряд порушень. Його представники не розуміють, чому міська влада вирішила відібрати приміщення в інваліда та віддати його молодшому та здоровішому. Та й взагалі, для чого було проводити цей конкурс, адже кімнати не пустували?
<P>У товаристві інвалідів повідомили, що за умовами конкурсу не передбачалось ніяких суборенд. Якщо визначиться один переможець, йому дають в оренду всі приміщення, якщо два — вони ділять їх між собою. Представнику товариства Тамарі Савінковій також видалось підозрілим, що один із учасників конкурсу запропонував найвищу за всіх орендну плату, в своєму майбутньому підприємстві він планував створити п’ять робочих місць. Інвалід, хоч і запропонував значно меншу суму, планував створити робочі місця лише для інвалідів. Віддали ж кімнати підприємцю, який збирався працевлаштувати лише чотири особи.
<P>— Незважаючи на те, що депутати міської ради минулого скликання Олег Тумановський та Сергій Одарченко виступили на комісії на мій захист, приміщення все-таки віддали іншому підприємцю, — розповідає пан Осипчук. — Мене ж призначили суборендарем. Тобто, якщо раніше за оренду я нічого не сплачував, то тепер маю ділити з ним приміщення та платити 20 відсотків від оренди переможцю конкурсу.
<P>…Близько восьми років тому міська влада виділила обласному товариству інвалідів два підвальних приміщення на вулиці Степана Бандери, 28. Товариство, у свою чергу, дозволило інваліду з дитинства Анатолію Осипчуку організувати там ремонтну майстерню “Холод-Сервіс”. У підприємстві збиралися ремонтувати для інвалідів побутову техніку та інвалідні візки безкоштовно. Іншим — за символічну ціну.
<P>У конкурсі брали участь чотири заявники, у тому ж числі й Анатолій Осипчук. За словами пенсіонера, його навіть не запросили на засідання комісії, лише потім надіслали повідомлення, що переміг інший підприємець. На яких же підставах міська влада надала перевагу саме тому, а не пенсіонеру-інвалідові з дитинства, за якого клопотали два депутати міськради, не пояснювали.
<P>— Наскільки відомо, подібні конкурси проводять за умови, якщо приміщення порожнє, — продовжує пан Осипчук. — Проте ці підвальні приміщення пустуючими ніяк не назвеш: ремонтна майстерня постійно працювала, я туди щодня ходив на роботу.
<P>Начальник управління комунальною власністю Петро Кульчинський пояснив, що товариство інвалідів торік написало письмову відмову від цих приміщень. Оскільки пан Осипчук входить до складу цього товариства, значить, відмовився від приміщень і він. Це і стало причиною для оголошення конкурсу. Перевагу ж надали підприємцю через те, що він збирався створити тут аварійну службу ЖКП. Окрім цього, він пообіцяв збудувати зливову каналізацію.
<P>— При всій повазі до пана Осипчука, ми не могли передати йому в оренду ці приміщення, — розповідає пан Кульчинський. — Щоб спорудити там зливову каналізацію, треба великі кошти, пенсіонер не потягнув би такі витрати.
<P>Представник товариства інвалідів Тамара Савінкова повідомила, що справді, вони написали відмову від цих приміщень, аби претендувати на інші приміщення в місті. Тому, власне, Анатолій Осипчук і брав участь у конкурсі як приватний підприємець. Проте, за її словами, в конкурсі юристи товариства побачили ряд грубих порушень. По-перше, в його умовах не згадувалась суборенда, там нічого не говорилось і про будівництво зливової каналізації. А головне — хоч Тумановський та Одарченко проголосували “за” інваліда, проте в протоколі зазначено “проти”. Через це юристи товариства вважають, що результат проведення конкурсу недійсний. Добитись справедливості вони збираються через суд, зараз готують документи для позову.
<P>Анатолій Осипчук вже давно збирався зробити у підвалі ремонт. Проте цей задум залишився невтіленим, бо в будь-який момент його можуть звідти виселити. Пенсіонер звертався до органів місцевого самоврядування, щоб допомогли. Адже підприємство “Холод-Сервіс” чи не єдине у місті, яке для інвалідів ремонтує побутову техніку та візки безкоштовно. Тепер же ця допомога своїм під загрозою припинення: “бізнес” Анатолія не в змозі покрити вартість суборенди. З пенсії інваліда багато не сплатиш, а товариство інвалідів навряд чи допоможе, оскільки воно — громадська

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса