Новини

Із 2006 року мешканці Рівненщини, хворі на СНІД зможуть лікуватися безкоштовно

<P> У 2006 році мешканці Рівненщини з діагнозом СНІД зможуть лікуватися безкоштовно, а також кожен бажаючий рівнянин зможе пройти безкоштовне обстеження на виявлення ВІЛ/СНІД-інфекції.
<P> Про це на засіданні прес-клубу повідомила головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІД Олена Гандзюк.
<P> Як повідомила Олена Гандзюк, лікування одного хворого на СНІД АРТ-препаратами обходиться в 10 тисяч у. о. на рік. Ці кошти передаються Україні Глобальним фондом (другий етап фінансування, в який потрапила і Рівненщина, складає 67 мільйонів доларів США). Донедавна безкоштовно лікувати СНІД на західній Україні можливо було лише в Івано-Франківській області, та вже з нового року наша область також буде долучена до цієї програми. Однак, й при наявності фінансування, хворі не бажають лікуватися. За словами Олени Гандзюк, коли до Рівного надійшов перший транш Глобального фонду, лише 25% хворих прийшло за лікуванням. У такому разі необхідно застосовувати певні критерії відбору, бо якщо людина почала лікуватися і раптом зірвалася та перервала цей процес, то таке лікування їй лише нашкодить. У вірусу за час перерви виробляється імунітет до препаратів, тож попередні старання будуть зведені нанівець, кошти витрачені, а поновити лікування буде неможливо. До того ж Центр несе відповідальність за те, щоб кількість хворих, які переривають лікування, не перевищувала 20%.
<P> Без будь-яких застережень препаратами для лікування СНІДу забезпечуватимуться діти. У Рівненській області не зафіксованого жодного випадку захворювання дитини на ВІЛ-інфекцію чи СНІД. З 41 дитини, народженої від ВІЛ-інфікованої мами, поки що діагноз не підтвердився жодного разу (остаточний діагноз можна ставити лише по досягненні дитиною півторарічного віку). Нині в області уже шестеро чоловік реально включено до списків хворих, котрим буде призначено лікування. З ними проведена відповідна підготовча робота, незабаром формуватимуться наступні групи. Таким пацієнтам необхідно бути готовими до по життєвої терапії, до прийому 12-15 таблеток щодня.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса