Статті

«Кобра» «вполювала» нелегалів з туману

<P>37 нелегальних мігрантів затримали з початку року працівники Державтоінспекції Рівенщини. Більшість з них правоохоронці знайшли 8 листопада, в умовах високої туманності на шляхах, коли активізувалися перевізники нелегалів.
<P>…Упродовж цього дня працівники Рівенської ОР ДПС «Кобра» та взводу супроводження та ескортування «Кобра» ВДАІ УМВС затримали шість легкових автомобілів, водії яких у салоні перевозили групи іноземців загальною кількістю 30 чоловік.
<P>Перше авто затримали близько 16 години у с. Біла Криниця Рівенського району. Старший інспектор ДПС Ігор Ільчук та інспектор ДПС Микола Чичук з Рівенської роти ДПС «Кобра» зупинили автомобіль «Опель-Кадет». За кермом легковика був 33-річний Анатолій, який тимчасово не працює і проживає у Києві. Стареньке авто рухалося з боку столиці. Зовнішній вигляд транспортного засобу привернув увагу працівників ДАІ: облуплена фарба, іржаві крила та розбита фара. При огляді автомобіля інспектори в салоні побачили восьмеро осіб азіатського походження. Хлопці віком від 18 до 25 років тихенько сиділи, адже при собі в них не було жодних документів, які засвідчували б їхню особу. Як пояснив правоохоронцям водій, іноземців йому запропонував доставити з південного залізничного вокзалу Києва до Рівного невідомий громадянин, до того ж за винагороду в розмірі 200 доларів США. Незнайомець запевнив, що його авто зустрінуть на під’їзді до Рівного.
<P>Не минуло й години, як поблизу Корця командир 3-го взводу цієї ж роти лейтенант міліції Руслан Крисюк зупинив автомобіль АУДІ— 80, за кермом якого був 30-річний Юрій, житель Закарпатської області, котрий також не працює. У салоні автомобіля знаходилось 4 іноземці. Хлопці також перетинали область без будь-яких документів, які засвідчують їхню особу.
<P>Через 10 хвилин наряд ДПС, що був поруч, передав по радіозв’язку про затримання ще одного автомобіля. Це був «Форд-Проба» під керуванням 25-річного Євгена, жителя Закарпаття, непрацюючого. У салоні автомобіля знаходилось три іноземці без будь-яких документів. Чекаючи на наряд, щоб спільно доставити нелегалів до райвідділу міліції, інспектор Рівенської роти ДПС «Кобра» Сергій Бабак зупинив ще один автомобіль з закарпатськими номерними знаками. Це був «Опель-Омега» під керуванням 23-річного Івана. В автомобілі було п’ять іноземців.
<P>Як встановили пізніше, водії знали один одного, але щоб не викликати підозру в інспекторів дорожньо-патрульної служби, рухалися на відстані з інтервалом 10-15 хвилин. Водії пояснили, що їхали з Києва додому в Закарпатську область разом, де перебували в особистих справах. Коли від’їхали від столиці приблизно на 30 км у напрямку Рівного, їх зупинила група іноземців, що стояли на узбіччі по ходу руху автомобілів. Нелегали запропонували за винагороду (80 доларів США за кожного) доставити їх до Львова, причому ніхто з них не розмовляв ані українською, ані російською мовою.
<P>А на початку дванадцятої години ночі старші інспектори окремого взводу ДПС «Кобра» Петро Манелюк та Леонід Давидюк зупинили автомобіль ВАЗ-21099 під керуванням 26-річного Василя, жителя Києва. У салоні його автомобіля перебувало 5 іноземців. Неподалік стояв наряд Рівенської роти ДПС «Кобра». Інспектор ДПС Олександр Соловей, зупинивши автомобіль «Рено-19» під керуванням 24-річного киянина Сергія, знову знайшов нелегалів. Їх було п’ять і також без будь-яких документів.
<P>Усі автомобілі доставлені на штрафмайданчик, а водії дають пояснення слідчим. Нелегалів поміщено в Рівенський приймальник-розподільник, встановлюється маршрут їхнього руху на Рівенщину. Затримані є громадянами Соціалістичної Республіки В’єтнам, Бангладеш, Індії та Шрі-Ланки, проте їхні особи ще встановлюють.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса