Статті

Компенсацію розноситимуть листоноші, Якщо напишете відповідну заяву

<P>Уже з цього понеділка отримати компенсацію за вкладами в Ощадбанку колишнього СРСР можна з рук листоноші. Щоправда, кількість “ходінь” до відділення Ощадного банку це аж ніяк не зменшить, адже для того, щоб тисячу гривень принесли додому, треба написати відповідне розпорядження у його відділенні.
<P>
<BR>З цього понеділка “Укрпошта” готова виконувати постанову Кабміну та “допомогти” Ощадбанку виплатити компенсацію населенню за знеціненими вкладами. Проте все виявилося не настільки простим, адже виходячи з порядку, який передбачений договором між Рівненською філією Ощадбанку та Рівненською дирекцією “Укрпошти”, є певні вимоги для того, щоб співпраця була дієвою.
<P>— Насамперед усі вкладники мають бути внесені до Реєстру вкладників України, — зазначив директор Рівненської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” Василь Глущук. — Тобто вкладник повинен звернутися в установу Ощадбанку з певними документами та ідентифікувати себе в реєстрі. Після того, як він побачить своє прізвище у списку, йому необхідно ще раз прийти в Ощадбанк і оформити спеціальне розпорядження, яке й дасть можливість отримати кошти через “Укрпошту”.
<P>Як зазначив Василь Глущук, угодою передбачено, що працівник Ощадбанку має роз’яснити вкладнику порядок видачі готівки, перевірити документи та реєстр вкладника, а також правильність заповнення розпорядження. Воно має спеціальний відривний талон, який вкладник залишає у себе, а основну частину передає працівнику Ощадбанку.
<P>За цим Ощадний банк перераховує кошти на рахунки “Укрпошти” у національній валюті, і лише після цього листоноша принесе їх вкладнику додому. Це займе певний час. Згідно з договором, який уклали між собою Рівненська дирекція “Укрпошти” та Рівненська філія Ощадбанку, цей термін може тривати до п’яти днів.
<P>— За умови, що всі документи оформлені правильно, — продовжує директор Рівненської дирекції “Укрпошти”, — ми проведемо виплату упродовж п’яти днів з того часу, як кошти надійшли на рахунок “Укрпошти”.
<P>Процедура виглядає досить просто — в оселю, де живе вкладник, завітає листоноша. Працівнику “Укрпошти” треба надати паспорт та відривний талон розпорядження. Додатково доплачувати поштареві за таку послугу не потрібно. Якщо вкладника немає вдома, то листоноша залишить повідомлення, в якому йтиметься про те, що кошти можна буде отримати через відділення “Укрпошти” ще упродовж трьох днів. Коли ж вкладник і впродовж цього терміну не з’явиться, кошти повернуть Ощадбанку.
<P>— Працівник пошти не видаватиме гроші чоловікові, дружині чи комусь із родичів просто так, — запевнив Василь Глущук. — Виплати здійснюватимуться безпосередньо з рук в руки вкладнику чи за наявності нотаріально завіреної довіреності.
<P>Про те, що довгоочікувана готівка не дійде від листоноші до вкладника, можна не переживати. І хоч як саме забезпечується безпека працівників “Укрпошти” — комерційна таємниця, але, як зазначив Василь Глущук, діють відповідні домовленості про співпрацю із працівниками правоохоронних органів:
<P>— Працівники, які здійснюватимуть виплати, будуть захищені міліціонерами та спеціальними охоронними засобами. Так що державне майно та кошти громадян будуть у повній безпеці.
<P>Які проблеми можуть виникнути при оформленні компенсації виплат
<P>Виплата компенсацій вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР триває вже майже місяць. Проте невирішені чи незрозумілі питання залишаються. На найтиповіші звернення громадян у редакцію “ГАЗЕТИ” відповідає заступник начальника обласного управління ВАТ “Державний ощадний банк України“ Сергій Чубай.
<P>
<P>“Виплати компенсації з операційної частини на Симона Петлюри перенесли у відділення на Кіквідзе. А туди неможливо пробитися, люди чергу займають о другій ночі. Це в той час, як на Симона Петлюри вільні каси”.
<P>Тетяна Петрівна, Рівне.
<P>— Справа у тому, що операційна частина Ощадбанку не лише реєструє та виплачує компенсації вкладникам. Ми маємо чимало клієнтів, які виплачують кредити, мають поточні чи депозитні рахунки. Щоб дати і їм можливість користуватися послугами банку без перешкод, виплати заощаджень були перенесені з операційної частини у відділення на вулиці Кіквідзе.
<P>Проблеми, які виникають з величезними чергами у цьому відділенні, пов’язані з його пропускною здатністю. Зараз компенсаційні виплати проводяться чотири дні. У двох віконечках відділення їх можуть отримати рівняни, а у третьому — жителі Шпанова та Олексина. Але думаю, що з часом і третє вікно обслуговуватиме вкладників з Рівного.
<BR>“Я зареєструвалася ще 9 січня, але досі себе у списку не побачила. У відділенні говорять, що грошей на мій рахунок не надходило. А тим часом компенсацію виплачують тим, хто реєструвався 11–12 січня”.
<P>Олена Петрович, Дубровиця.
<P>— У перші дні роботи над формуванням Реєстру вкладників, можливо, були допущені помилки при внесенні даних вкладників, тобто неточно вказані цифри чи прізвище. Файли з помилками “бракувалися” у центральному відділенні у Києві та поверталися до нас. Наші працівники виправляли ці помилки й відправляли файли знову на внесення до Реєстру. Більш ніж впевнений, якщо ви зареєструвалися ще у перші дні й досі не отримали нарахувань, то вони будуть найближчими днями. Сьогодні всі платіжні доручення проходять нормально.
<P>Якщо зареєстрований вкладник не бачить себе в списку, йому варто підійти до керуючого відділенням і з’ясувати, чи зараховані кошти на його рахунок. Адже частину списку з його прізвищем могли помилково не роздрукувати.
<P>“Сільське відділення Ощадбанку вкладників у реєстр вносить, але за компенсацією необхідно їхати у райцентр. Це правомірно?”
<P>Павло Гнатович, Березнівський район.
<P>— Подібні ситуації трапляються не лише у Березнівському районі. Справа в тому, що вже третій транш для виплат надходить у доларах США. У нас є філії, які не мають ліцензії Національного банку для здійснення валютообмінних операцій, відкриття та ведення рахунків клієнтів в іноземній валюті. Тому здійснювати ці операції вони не можуть. Це переважно сільські філії, вони здійснюють ідентифікацію вкладників, а вже за отриманням коштів ми вимушені направляти їх у райцентр.
<P>“Моя сестра проживає в Росії вже не перший рік, вже отримала там громадянство. Але тут залишилася її ощадна книжка, право користуванням якої є у матері. Чи можна отримати за цим вкладом компенсацію?”
<P>Діна, Рівне.
<P>— Ні, адже згідно з постановою Кабінету Міністрів №1 від 9.01.2008 року, компенсаційні виплати здійснюються лише громадянам України. Тим громадянам, які мали вклади в Ощадбанку колишнього СРСР, але змінили громадянство, компенсація не здійснюється.
<P>“Мій вклад зареєстрований у Хмельницькій області, але живу я в Рівному. Чи обов’язково їхати за компенсацією на Хмельниччину?”
<P>Тамара Іванівна, Рівне.
<P>— У цьому випадку вкладник має два варіанти. Перший — зареєструвати безпосередньо у тій установі, де знаходиться компенсаційний рахунок, тобто у тій області, де проживав раніше.
<P>Другий — звернутися у найближчу установу Ощадного банку за теперішнім місцем проживання з проханням перевести сюди компенсаційний рахунок. Після переведення вкладу, вкладник може внести його до реєстру та отримати компенсацію за місцем проживання.
<P>“Вклад був зроблений в іншій області ще у кінці 80-х років, а у березні 1992 переведений у Рівне. Чи можна за ним отримати компенсацію?”
<P>Петро Іванович, Рівне.
<P>— Згідно з постановою Кабінету Міністрів, компенсації підлягають кошти, які були вкладені в установи Ощадного банку колишнього СРСР, що діяли на території України станом на 2 січня 1992 року. Тобто, якщо до цього часу вклад знаходився в установі Ощадбанку колишнього СРСР, то на нього була нарахована компенсація і є виписана компенсаційна книжка. Коли цей вклад переводили з однієї до іншої установи, то разом із ним переказувався й компенсаційний рахунок.
<P>“Що робити, якщо досі немає компенсаційної книжки?”
<P>Юрій Карпов, Рівне.
<P>— У цьому випадку необхідно підійти в дні реєстрації в установу Ощадного банку, маючи про собі паспорт, ідентифікаційний код (та їх ксерокопії) та сірі ощадні книжки. Тут одразу ж оформлять і видадуть компенсаційні ощадкнижки та внесуть вкладника у Реєстр.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса