Новини

Кому з молодих сімей пощастить із кредитом на житло?

<P>До проблем молодіжного кредитування знову повернулося місцеве управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Адже з 15 вересня управління почне видавати довідки, які дозволять оформити молодим сім’ям компенсацію за купівлю житла на вторинному ринку.
<P>Як зазначив директор Рівненського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Пандрак, молоді сім’ї нині практично не мають вибору серед квартир на вторинному ринку, тому акцентують свою увагу на первинному.
<P>— Ціни на житло на первинному і вторинному ринках зараз практично однакові, тому більшість сімей віддає перевагу кредитуванню саме нового житла, — зазначив пан Пандрак. — До того ж із березня цього року з усіх укладених договорів про надання часткової компенсації житло, придбане на вторинному ринку, складає лише 30 відсотків. 70 відсотків договорів відведено первинному житлу. Це не лише дає змогу великій кількості сімей отримати нарешті власне помешкання, а й відроджує будівельну галузь області.
<P>За його словами, цього року планується здача ще двох об’єктів. Це будинок на Соборній, 2, куди незабаром заселяться 25 молодих сімей, та будинок на вул. Струтинської, 41. В останньому 97 із 108 квартир також будуть надані молодим сім’ям на пільгових умовах.
<P>Пан Пандрак також наголосив на тому, що чимало молодих сімей оформляють кредити на купівлю чи будівництво житла у комерційних банках. У зв’язку з цим державною програмою передбачена часткова компенсація відсотків банків.
<P>— На цю компенсацію претендує багато людей, — зазначив директор регіонального управління фонду. — А кошти, які виділяють на це з державного бюджету, обмежені. Тому з листопада минулого року кандидат-позичальник має стояти на квартирному обліку, а сама компенсація надається тільки на п’ять років.
<P>Як зауважив заступник директора Рівненського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Анатолій Жовнер, досі проблемним залишається кредитування сімей молодих науковців.
<P>— Цього року на цю програму виділили лише 15 мільйонів гривень, — наголосив пан Жовнер. — Якщо розподілити їх по всіх областях, то Рівненщина могла б дати лише три кредити. А це — нічого. Тому всі кошти було розподілено на три пілотні області — АР Крим, Луганську та Хмельницьку. Ми сюди не потрапили.
<P>Тим часом
<P>Як зазначив Сергій Пандрак, цього року розпочинається активне будівництво на вулицях Гагаріна та Струтинської. Це буде три 16-поверхових будинки в районі вулиці Гагаріна. Замовниками будівництва є рівненський МЖК, а от інвестором стала компанія “Сибінвестбуд”.
<P>— Ця компанія взяла на себе зобов’язання фінансувати прокладання комунікацій. Це одна з найдорожчих частин будівництва, яка коштує не менше 12 мільйонів гривень, — зауважив Сергій Пандрак. Також він наголосив, що за договором не менше половини квартир у цих будинках отримають саме молоді сім’ї.
<P>Ірина НИЧИПОРУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса