Коментарі

Комунальники вмовляють рівнян замінити систему опалення

<P>Ще з листопада у деяких багатоквартирних будинках узялися капітально ремонтувати під’їзди, покрівлю, внутрішньобудинкові мережі.
<P>Усі ці роботи поспішають закінчити до кінця року. Відтак майстри працюють і у вихідні, і у свята по 12 годин.
<P>— Із Держбюджету надійшли кошти на ремонт внутрішньобудинкових систем опалення, капітальний ремонт покрівель, — розповідає начальник ЖКП “Паркове” Микола Полюхович. — За програмою енергозбереження передбачені кошти й на заміну старих дерев’яних вікон у під’їздах на пластикові, а ще встановлення других тамбурних дверей. ЖКП виконує роботи із заміни старих труб системи опалення у будинках. Заміну дерев’яних вікон на пластикові та капітальний ремонт покрівель і під’їздів здійснюють підрядні організації.
<P>Зі слів Миколи Полюховича, на ремонт дахів та системи опалення у будинках, які обслуговує ЖКП “Паркове”, виділили 800 тисяч та 600 тисяч гривень відповідно.
<P>— Паралельно з ремонтом мережі опалення, у квартирах замінюємо ребра батарей, які потекли, — продовжує розповідати. — Це в середньому 80–100 ребер у кожному будинку. Але, на жаль, не всі мешканці будинків розуміють, що ми робимо краще. Деякі власники квартир на верхньому поверсі не хочуть пускати майстрів підприємства в оселю. Тоді довго пояснюємо та вмовляємо. Коли все ж інженер не може домовитися — доводиться їхати до мешканців квартири мені особисто. Буває, що вмовляння займають кілька днів, а це ж усе час. От власники квартир на Степана Бандери, 30 із розумінням поставилися — роботи із заміни мереж пройшли швидко. А у сусідньому будинку на Степана Бандери, 26 з однією квартирою проблема. Усі виділені кошти треба освоїти до кінця року, якщо ж не встигнемо — кошти будуть повернуті. Тому кожен день дорогий, а нерозуміння зі сторони мешканців — додаткові перешкоди. Щоб встигнути закінчити ремонти, майстри підприємства працюють і у свята, і у вихідні по 12 годин.
<P>Начальник ЖКП “Паркове” пояснює, що нові труби з квартир на верхніх поверхах виводять на горище, щоб мати у подальшому до них вільний доступ. А відтак і завдані збитки власникам квартири компенсовують.
<P>Власниця квартири у другому під’їзді на Степана Бандери, 26 Наталя з розумінням ставиться до роботи майстрів:
<P>— Розумію, що цей ремонт необхідний, нам роблять краще. А те, що на два дні тепло відключили, не є великою проблемою. Наш будинок теплий, та й квартири невеликі. У мене двоє маленьких дітей, але у квартирі не сильно холодно, обігрівачами не користуємося. Два дні принаймні пережити можна, тепліше одягаємося — та й усе. І добре, що під’їзд відремонтують, бо зараз він у жахливому стані. А після ремонту буде, мабуть, краще, ніж у квартирі.
<P>Крім цього у багатоквартирних будинках встановлять теплові лічильники.
<P>— Також із Держбюджету виділили кошти на встановлення лічильників обліку тепла. Наше підприємство встановить 22 таких прилади, — каже Микола Полюхович. — Після таких ремонтів мешканці будинків можуть створювати ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).
<P>Мешканцям надаватимуть кредити
<P>— На будинки, що у районі вулиць Степана Бандери, Княгині Ольги, Чорновола та Приходька, розроблений проект енергозбереження із встановленням індивідуального опалення у квартирах, — розповів начальник ЖКП “Паркове” Микола Полюхович. — Мешканцям надаватимуть кредити під невисокий відсоток, щоб вони змогли встановити індивідуальне опалення. Ця програма передбачає також заміну старих дерев’яних вікон на нові пластикові

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса