Новини

Кричильський не може позбутися мандата

<P>“Не відпустили” з лав депутатського корпусу свого колегу Сергія КРИЧИЛЬСЬКОГО (фракція УНП) депутати Рівненської міської ради. Під час останньої сесії минулого тижня лише троє депутатів підтримали його заяву про припинення повноважень.
<P>“Питання Кричильського” стояло 53-м серед майже шістдесяти питань порядку денного. На початку роботи сесії Сергій Кричильський звернувся до колег із проханням розглянути його заяву серед перших питань. Однак ця ініціатива не набрала необхідної кількості голосів.
<P>Наприкінці сесійного засідання пункт порядку денного про дострокове припинення повноважень депутата Сергія Кричильського після обговорення підтримали аж… три депутати. На момент розгляду цього питання пана Кричильського в залі не було. Тож він і досі, всупереч своїй волі, залишається депутатом Рівнеради.
<P>— На серпневій сесії я був лише спочатку, попросив, щоб мою заяву розглянули якнайшвидше, — розповів Сергій КРИЧИЛЬСЬКИЙ. — Коли депутати відмовили, я залишився тільки під час розгляду перших кількох питань. А потім пішов. Мене не цікавить, що і як розглядали на сесії. Депутатом я більше не хочу бути, чітко про це висловився. Заяву свою не відкликатиму. Хоч юридично я й залишаюся депутатом, таким себе більше не вважаю.
<P>Згідно з п.5.2 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв’язку: з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі; особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень.
<P>Спори щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради вирішуються судом.
<P>Заяву про складання депутатських повноважень депутат Рівнеради Сергій Кричильський вперше озвучив наприкінці роботи червневої сесії міської ради. Однак на 14-й (липневій) сесії його прагнення не отримало належної підтримки колег, тож він свого статусу так і не позбувся. Тоді депутати наголосили, що не можуть позбавити Кричильського депутатського статусу, адже його на той момент не було в залі.
<P>Сергій Кричильський аргументував своє бажання вийти з Рівнеради політикою, яку вона проводить у сфері земельних відносин.
<P>— Замість того, щоб вирішувати безліч болючих питань соціальної сфери, молодіжних програм, розвитку спорту, Рівнерада займається питаннями земельного “дерибану”. Я вже був депутатом Рівнеради позаминулого скликання, цього разу пройшов до неї за партійними списками УНП, знаю вагу депутатського мандата як засобу для реалізації партійної програми. Мій крок — свідомий виклик нинішній системі непрозорого розподілу земельних ділянок, — наголошував депутат.
<P>У разі складання повноважень Сергієм Кричильським депутатом міської ради має шанс стати Іванна СМАЧИЛО. У партійному списку вона значиться під №9. Пані Іванна є членом УНП, мешкає в Рівному. На час виборчої кампанії (2006 рік) вона була помічником голови Рівненського районного суду. Останнім часом ім’я 31-річної юристки згадувалося в ЗМІ у зв’язку зі справою про поновлення на посаді колишнього головного лікаря Рівненської обласної клінічної лікарні, депутата облради Мирослава СЕМАНІВА, інтереси якого вона представляла в суді.
<P>Наталія НИРКОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса