Коментарі

Куди податись випускнику?

<P>При вступі до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянської академії, Київського “політеху” та ряду інших національних університетів абітурієнти не зможуть скористатися результатами незалежного тестування. Пов’язано це з тим, що зазначені вищі навчальні заклади підпорядковуються безпосередньо Кабінету Міністрів. Зате рівняни можуть цілком розраховувати на прихильність місцевих ВНЗів.
<P>Річ у тім, що приймати результати зовнішнього тестування випускників як вступні іспити зобов’язані лише ВНЗи, які підпорядковуються Міністерству освіти. А в нашій області це всі ВНЗи, окрім Острозької академії.
<P>— За результатами тестування, 67 відсотків випускників мають достатній і високий рівні знань, — підсумувала цьогорічний експеримент із незалежного тестування одинадцятикласників Рівненщини заступник начальника обласного управління освіти і науки Галина Майборська. — Найкращі показники з історії — 73 відсотки, а найнижчі з математики — 38 відсотків.
<P>На фоні держави наш край виглядає пристойно. Середні результати по України нижчі за Рівненську область.
<P>Ректор Рівненського державного гуманітарного університету Руслан Постоловський каже:
<P>— Тести апробовані у всьому світі і є чесною формою перевірки знань. РДГУ чотири роки бере участь у зовнішньому тестуванні.
<P>Щоправда, поки що жоден цьогорічний випускник не приніс у гуманітарний університет сертифікат про проходження тестування.
<P><I> На викладачів-хабарників ніхто не скаржиться!</I>
<P>За словами заступника начальника відділу ДСБЕЗ УМВС України у Рівненській області Ігоря Рогаля, за півроку в області порушено 12 справ за економічні злочини на загальну суму 162 тисячі гривень. Серед них є й справи про хабарництво у ВНЗ. Торік тільки одну справу довели до логічного завершення — викладачці одного з технікумів за хабар у розмірі 3400 гривень суд виніс вирок: два роки умовно і три роки заборона обіймати займану посаду.
<P>Ті, хто має інформацію про хабарників у ВНЗ, можуть телефонувати на гарячу лінію в облдержадміністрацію за номером 695-341. Дзвінки приймаються з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 15.00. Попри те, що лінія існує з 13 червня, дотепер не надійшло жодного дзвінка-скарги.
<P><STRONG>Степан МОЛЧАН</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса