Новини

Квартал для комунальників будуватимуть на Київській

<P>Жвава полеміка та суперечки, які подекуди переходили в особисті образи, не вщухали у четвер у сесійній залі Рівненської міськради. Депутати ніяк не могли дійти згоди щодо вирішення питання будівництва житла працівникам житлово-комунальних підприємств. Під час обговорення вони поділилися на два табори, кожен з яких, не шкодуючи нервів та голосу, доводив свою правоту.
<P>Депутат міськради, директор КП “Рівнеелектроавтотранс” Степан Загиней розповів, що працював над питанням забезпечення житлом працівників комунальної галузі більше двох років.
<P>— Я розумію, що виділивши 53 земельні ділянки, ми не забезпечимо усіх комунальників житлом, але людям потрібно вселити надію. У нас ніхто не хоче працювати у цій галузі, і я їх розумію. Ви подивіться на водія сміттєвоза. Він за весь день так просмердиться! А думаєте у нього висока зарплата? Ні! Або подивіться на моїх кондукторів, які працюють по 12 годин у таку спеку. Ми повинні якось підтримати цих людей, показати, що ми за них дбаємо. Усі тікають з житлово-комунальних підприємств. Нам уже сьогодні катастрофічно бракує електриків, зварювальників. У пошуках кращої долі люди їдуть за кордон, а у нас скоро нікому буде вулиці прибирати.
<P>Голова фракції БЮТ, депутат Рівнеради Віталій Першогуба виступив проти ініціативи Загинея. Він зауважив, що такий підхід до виділення землі нераціональний.
<P>— Краще на цій території звести кілька багатоповерхівок, — вважає депутат. — Якщо ця земля непотрібна управлінню житлово-комунального господарства, давайте внесемо ці ділянки до земель міста і виставимо на аукціон. А за отримані кошти придбаємо житло комунальникам. Пропоную відкласти це питання на довивчення.
<P>— Ми обговорили це питання з міським головою, відповідними службами, усі були за, а БЮТ — проти, — прокоментував слова Першогуби Степан Загиней. — Звісно, вони ж усі з бізнесових структур, ні за що у місті не відповідають. Серед них немає жодного господарника.
<P>Частина депутатів висловила сумнів, що земельні ділянки будуть розподілені чесно.
<P>— Я піду врозріз позиції партії, якщо побачу список людей, які отримають ці ділянки, — запевнив бютівець Анатолій Чугуєвець. — Якщо у ньому дійсно будуть двірники, електрики, водії тролейбусів. Пан Загиней, відповідаючи на цю репліку, запевнив, що земельні ділянки виділять працівникам 19 комунальних підприємств. “Землю отримають звичайні трудящі люди, а не якість високопосадовці”, — пообіцяв він.
<P>Також депутати висловили сумнів, що працівникам ЖКГ вистачить коштів на будівництво житла.
<P>— Це дійсно одна з найбідніших категорій населення, — підтвердив перший заступник міського голови Олексій Хмилецький. — Але у них є діти, родичі. Разом вони знайдуть кошти на будівництво. Бажаючі будуватись будуть, не сумнівайтесь. Саме ці люди щодня забезпечують нам комфортні умови життя! — підкреслив він. — Їх обов’язково треба підтримати. На фінансування житлово-комунальної галузі з міського бюджету виділяють стільки ж коштів, як і на культуру. Мені дуже болить ця проблема.
<P>Зі слів начальника міського управління житлово-комунального господарства Юрія Собчука, сьогодні житлом не забезпечені більше тисячі працівників ЖКГ.
<P>— У мене з 600 працівників, більше ста — вкрай потребують житла. Це незважаючи на те, що я в кінці року виділив 18 квартир.
<P>Зрештою, 30 з-понад 50 депутатів підтримали це рішення і погодили місце розташування кварталу індивідуальної житлової забудови на земельній ділянці площею 72 тисячі квадратних метрів. Зі слів Загинея, зараз на цій території знаходиться плодорозсадник, яким уже не перший рік ніхто не користується.
<P>Загиней зведе багатоповерхівку
<P>Степан Загиней також повідомив на сесії про намір будувати на території тролейбусного управління багатоповерховий будинок.
<P>— У ньому також житимуть працівники житлово-комунальної галузі, — пояснив він. — Ми вже відшукали на території тролейбусного управління, що біля радіозаводу, відповідну ділянку. Для своїх дамо цю землю, посунемось. За рахунок того, що будівлю зводитимуть на комунальних землях, житло буде дешевше, ніж на ринку. Уже створений житлово-будівельний кооператив ”Гарант”. Зараз реєструємо його статут.
<P>Директор ”Рівнеелектроавтотрансу” розповів, що за попередніми планами, у будинку має бути приблизно 80 квартир.
<P>Марина ПОПОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса